Цей курс не буде звичайним викладом історії кіно – існує достатньо добре написаних підручників. Цей курс не стане також майстер-класом, тому що інші висококласні фахівці інституту навчатимуть вас практичним навикам. Насправді цей курс привідчинить для вас браму сприйняття іншої реальності – у якій існує кіно і телебачення. Ми спробуємо зрозуміти основні його закономірності, пристрасті, що ним рухають, людей, які його уособлюють.

Я намагатимусь зробити кожну лекцію цікавою і захоплюючою розповіддю, у якій знайдеться місце для діалогу з вами і навіть дискусій. Самостійна робота полягатиме у корегуванні вашого приватного часу на кіно на цілеспрямоване знайомство з кращим і характерним кіном, які підсилять ваші відчуття від лекцій. Практичні роботи будуть максимально творчими і охоплять більшість сфер, у яких ви зможете працювати: сценаристика, рецензування, аналітика, дебатування.

Все це в сумі повинно допомогти створити надійний фундамент вашої ерудиції та компетенції у світі художнього та документального кінематографу і телебачення, яка згодом допоможе уникнути багатьох фахових і творчих помилок. Адже добрий журналіст повинен містити в собі дух режисера, сценариста, критика і навіть актора, розуміти природу екранної реальності і чи не насамперед, мати добрий кінематографічний смак.

Викладачі диспипліни
image23
Вид навчальної програми:
Журналістика
Олег Яськів

Проректор з наукової роботи УКУ, директор Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького