2022

Міжнародна мультимедійна школа у Відні
 
Понад тиждень наші студенти Олександра Ткач, Наталя Стареправо, Віктор Гнатів, Христина Міськевич, Оленка Покальчук та Марія Оринчак працювали та стажувалися у Австрії. В рамках Міжнародної мультимедійної школи у Відні вони у спільних іноземних командах досліджують роботу медіа під тиском.
Студенти ШЖК працюють разом із австрійцями, данцями та грузинами, творячи мультимедійні історії. За цей час вони встигли записати інтерв’ю із різними гостями, видавцями, журналістами та пересічними громадянами.
Окрім робочої частини наші студенти комунікують із українцями у Австрії, користають з культурно-освітньої частини та розповідали про Україну. Словом, свідачили, служили і спілкувались.
 
На літніх канікулах наші студенти проходять традиційне літнє стажування і кожен із них обрав для себе ту організацію, підрозділ чи агенцію, яка відповідає їхнім медійним зацікавленням. Четверо із них прийняла до себе креативної агенції and action , яка викладає у нас на програмі курс із мультимедійних форматів.
 
Vladyslava Kozina: «Я стажуюсь у агентській команді and action, маю змогу подивитися як працює креативна агенція зсередини і також бути її частинкою. Переважно я займаюсь напрямком стратегування – досліджую ринок, конкурентів, потенційних клієнтів, шукаю цікаві кейси та креативи і тримаю руку на пульсі трендів індустрії. Дуже рада, що доєдналася до професійної команди і чудового колективу and action, з якими ми познайомились завдяки Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ »
 
Oleksandr Kostiuchenko: «Я вже два тижні стажуюсь в анімаційній команді and action . За цей час встиг заглибитись в анімацію з головою, побачити анімаційні сни та переосмислити улюблені мультики. Крім цього працюю безпосередньо і над двома реальними проєктами: зі сторібордами, сценаріями та замовниками напряму. Коротко кажучи, все анімаційно і класно!»
 
Taras Kurylko: «Мені випала неймовірна нагода доєднатись до продюсерської команди агенції. Те, що до цього мені видавалось видовищем “за кулісами”, тепер стало частиною моїх обов`язків). Зараз я працюю над вивченням ринку іноземних продакшенів, кастинг-агенцій та креативних студій. Також із перших днів стажування мав змогу побувати і на знімальному майданчику, після чого зрозумів, що 12 годин зйомок – не має бути проблемою для продюсера)»
Оленка Каракуца : «Дуже рада, що потрапила на стажування and action. Ще з періоду викладання команди у нас відчула їхній крутий вайб і подумала: “От би дізнатися, чим живе така крутезна креативна агенція!”. Процесів дуже багато, як і спільних зідзвонів щодо роботи над різними проєктами. Мене залучили до розробки сценаріїв, та я вже знаю, що сценарист в агенції має бути присутній на всіх етапах роботи з клієнтом: від брифування, узгодження візії з арт-директором, пошуку референсів до самого написання сценарію».
 
Історії студентів, які цьогоріч місцем для прокачки практичних навичок сучасного комунікаційника обрали Perfect PR
Софія Калитюк : Найбільше мені сподобалася в “Перфектних Рішеннях” команда, яка огорнула нас своїм піклуванням. Пробували все: брейшторм для нового проєкту, SMM, зіставлення аналітики до ситуативів. Не приховуватиму – це було складно, але дуже цікаво.
Крісті Кравченко: Найбільший мій урок за цю практику – усвідомлення важливості рутини і терпіння, особливо при побудові репутації та довгострокових проєктів. Дуже вдячна за команду, яка багато ділилася досвідом, давала поради і надихала розвиватися в напрямку комунікацій.
Katya Tarnovetska: PR – це кропітка щоденна праця, яка вимагає креативності, максимальної залученості та готовності приймати несподівані виклики. Мої завдання під час стажування були різноманітними: від написання дописів для соцмереж чи складання медіаплану до аналізу конкурентів та створення креативів. Радію, що мала змогу стати частинкою такої команди.
Dana Droniuk – Під час практики тут я опинилась у новій для себе сфері політичних комунікацій. Тут ми займалися майже усім – від аналізу медіапортрету одного з народних депутатів України до постановки завдань для його фотозйомки. Це було дуже насичено!
Софія Соловій – Я давно хотіла потрапити у агенцію, яка займається репутаційним менеджментом, тож стажування в “Perfect PR” було для мене особливо цікавим. Важливий досвід, який я отримала, – це робота із людьми, які давно у сфері, тож мають, чим поділитись. Дуже рада, що змогла попрацювати у такому середовищі.

2017

Студентка першого курсу Тереза Дичка побувала на десятиденному тренінгу Erasmus+ у Вірменії.

Разом із 30-ма іншими учасниками з 10-ти країн Тереза досліджувала теми неформальної освіти, групової динаміки та кооперації. А також опановувала мистецтва дискусії, сторітелінгу й запитань.

Анастасія Івашина та Микита Богданов вирушили на семестрове навчання у Франкфурт-на-Одері. Наші другокурсники майже півроку проведуть у Europa-Universität Viadrina на програмі Cultural and social studies.

У 2016 році п’ятеро студентів Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ – Ревіде Зіятдінова, Катерина Фірсова, Ліза Александрович, Олександр Тирон і Тетяна Семейко – стали переможцями Конкурсу на семестрове навчання за кордоном та отримали стипендії від проекту Erasmus+.

Упродовж осіннього семестру Ревіде Зіятдінова та Катерина Фірсова навчатимуться в Католицькому університеті в Ружомбероку (Словаччина). Вони планують вивчати сучасні медії Європи та кінематографічне мистецтво, а також набувати навички у креативному письмі.

Ліза Александрович готується до подорожі у Польщу:

 Мені пощастило стати студенткою Варшавського Унвеситету імені Стефана Вишинського на період, що триватиме 4 місяці (2 жовтня – 2 лютого), а саме на кафедру соціології. Впродовж цього періоду буду вивчати принципи політичних та соціальних комунікацій. Завдяки вибраним предметам планую отримати знання про соціальну економіку, проблематику демократії в медіях та на веб-ресурсах, а також про висвітлення Європи, а зокрема Польщі і України, у кінематографі. Оскільки я працюю маркетологом і після навчання планую продовжувати свою діяльність, я впевнена, що потрібно знати все про людину, її звички, турботи, інтереси. Я вважаю, що знання соціології та політології покращать моє розуміння певних аспектів життя людей, а особливо на міжнародному рівні. Також мені буде цікаво слідкувати за тим, як наші сусіди сприймають Україну зараз, після нещодавніх конфліктів з Росією та відкриття безвізу, дослідити зміну певних стереотипів, якщо така можлива.

Сашко Тирон провів весняний семестр у Франкфурті (Одер), Німеччина)) і ділиться враженнями:

Європейський університет “Віадріна” став моїм третім alma mater від березня по липень 2017 року в рамках програми Erasmus+. Для мене як медіакомунікатора найбільш корисним став курс Маркетингові комунікації, після якого я полюю на product placement у відеоконтенті, вимірюю еластичність реклами та вмію застосовувати якісні дослідницькі методи у сфері. Сподіваюся, що бізнес-підхід допоможе на практиці вже у новому навчальному році. Корисним став досвід навчання англійською і, звичайно ж, ich habe Deutsch geliebt!

Найціннішою стала можливість, перефразовуючи Шіллера, “обійняти цілий світ” – знайти друзів з усіх усюд і бути бажаним гостем у Грузії, Японії, Туреччині, Мексиці. Тепер світ став іще тіснішим, але я завжди буду повертатися до місця сили – Українського Католицького Університету.

2016

Антон Удовенко з вересня 2016 по лютий 2017 року навчався в Університеті Отто Фрідріха (Otto-Friedrich-Universität Bamberg, Бамберг, Німеччина).

Упродовж зимового семестру 2016-2017 Ярослава Григорчук навчалася в Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері.