2,37 млн дол. – внесок УКУ для перемоги України за два місяці війни

|
|
2,37 млн дол. – внесок УКУ для перемоги України за два місяці війни

2-й місяць героїчного спротиву: 2,37 млн дол. – внесок УКУ для перемоги України 

2,37 млн доларів – внесок, який зробив Український католицький університет для перемоги України у війні з російським окупантом, за два місяці від початку повномасштабної війни з 24 лютого по 24 квітня.   

Другий місяць від повномасштабного вторгнення росії на територію суверенної України. Другий місяць повномасштабної війни, яка триває 8 років. Ще 30 днів молитви, праці, боротьби, яка не припиняється ні на мить.  Ще 30 днів  безмежної гордості за українців, за спільноту УКУ. Ще 30 днів безмежної вдячності нашим друзям і благодійникам з цілого світу  всім тим, хто в різний спосіб щиро, безвідмовно та з вірою в перемогу допомагає нам міцно тримати наші фронти! 

Волонтерський штаб УКУ

Багато не вірили, що Україна вистоїть більше як тиждень. А позаду вже другий місяць героїчного спротиву: Україна демонструє собі й світові, що ми переможемо у цій несправедливій війні, яку росія розв’язала проти України ще 8 років тому.

«Ніколи в історії не було такого об’єднання навколо якогось питання, як зараз довкола України. Україна об’єднала Європу, яка мала купу тріщин. Північноатлантична дружба скріпилася. Навіть у Вашингтоні, на диво, демократи та республіканці можуть у дечому погодитися. У 21 ст., де існує думка, що правди немає, де панує диктатура суб’єктивна, раптом десь у якійсь країні люди віддають своє життя за щось. За цінності… І це заставило весь світ призадуматися – є щось, за що варто жити. І за що варто віддати своє життя. І я думаю, що це буде трансформаційний момент для України, для Європи, для цілого світу», – владика Борис Ґудзяк, Президент УКУ, Архиєпископ-митрополит Філадельфійської Архиєпархії УГКЦ.

Нагадаємо, що за перший місяць Український католицький університет надав допомоги на волонтерську та гуманітарну діяльність в часі війни на суму 1,18 млн доларів. За другий місяць повномасштабних бойових дій в Україні внесок університету на благодійність – 1,19 млн доларів.

Читайте також: Звіт про діяльність УКУ в часі війни: 1,18 млн. доларів – внесок університету для перемоги України за перший місяць

Гуманітарний фронт

З 24 березня по 24 квітня Волонтерський центр УКУ, постійна команда якого налічує 80 осіб, прийняв та розподілив допомогу з 5-х вантажних фур, 12 фургонів та 5 легкових авто, які прибули до нас з України, Франції, Польщі, Румунії та навіть з Австралії! Від австрійського рітейлера Kastner Gruppe ми отримали 50 палет із харчами. Також, за сприяння компанії Meest Express, ми отримали гуманітарну допомогу зі США та Канади.

Сортування гуманітарної допомоги

Волонтерський центр УКУ опрацював 230 запитів від військових, волонтерів, госпіталів та цивільних у потребі. Ми надіслали більш як 30 тонн різної допомоги до понад 40 населених пунктів України, зокрема у Київ, Суми, Чернігів, Миколаїв, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, Охтирку, Одесу, Запоріжжя, Вінницю, Черкаси, Дніпро, Волноваху, Рубіжне, Житомир та інші.

Крім того – було замовлено пошиття 2200 наборів термобілизни, 3000 балаклав і 1500 пов’язок (баффів), які вже гріють наших захисників.

Унікальним є проєкт з виготовлення термоакумуляторів для військових, який студенти УКУ реалізовують у партнерстві з Львівською свічковою мануфактурою. Ці термоакумулятори служать нашим захисникам для обігріву тіла або як джерело світла. Від початку діяльності проєкту студенти зробили та передали 6685 термоакумуляторів, на їхнє виготовлення пішло 1, 2 тонн парафіну.

В умовах війни переформатувала свою роботу на гуманітарну допомогу організація «Україна єдина», яка з 2016 року діє при Українському католицькому університеті, і відома своїми культурно-освітніми проєктами («Театр на Схід», «Радіємо разом»). Випускники УКУ, які є координаторами цієї ініціативи, у співпраці із львівськими підприємцями та волонтерськими центрами самостійно доставили у Київ та Харків вже 5 вантажних фур допомоги: засоби захисту, засоби гігієни, харчування, медикаменти, речі для дітей.

Виготовлення термоакумуяторів для військових

Студентська організація «ТеплоДія», місією якої є опіка над безхатьками, щопонеділка займається приготуванням та роздачею їжі для близько 80 людей у потребі в центрі Львова. Також «ТеплоДія» провела ініціативу «Пасхальна гостина» і приготувала недільний великодній сніданок для 55 мешканців прихистку УКУ на Хуторівці.

Не зменшується активна волонтерська діяльність й інших студентських ініціатив в УКУ, завдяки яким студенти протягом другого місяця війни сплели 4 маскувальні сітки, написали більш як 300 листів підтримки військовим, спекли 165 кг випічки, проводили майстерки для дітей, які змушені були покинути свої рідні домівки через війну.

Дозвілля дітей переселенців в УКУ

УКУ також активно співпрацює з благодійною організацією «Українська освітня платформа» у сфері забезпечення захисним та безпековим обладнанням. Важливим є те, що упродовж цього місяця нам вдалося надати продовольчу допомогу містам на лінії фронту, а також звільненим містам у співпраці з «Українською освітньо платформою» та благодійною організацією «Центр волонтерства та захисту».

Багато студентів та працівників університету залучені до роботи інших гуманітарних ініціатив поза УКУ. Зокрема це робота на Львівській волонтерській кухні; допомога дітям переселенців в притулках, школах та закладах для дітей з інвалідністю; волонтерство в геріатричному пансіонаті та прихистках. Близько 60 студентів залучені до ініціатив у своїх громадах поза Львовом.

«Студенти УКУ під час війни активно долучаються до багатьох волонтерських рухів. У соціальних мережах ми започаткували флешмоб “Крокуємо до перемоги”, де вони мають змогу поділитися історіями волонтерства, розповісти про власні проєкти та ініціативи. Кожна із цих справ не лише надихає, а й є своєрідним пазликом для спільної перемоги. Крім того, ця ініціатива має на меті показати географію волонтерських рухів, сферу залученості наших студентів і те, яким чином можемо їм допомагати чи просто бути поруч», – каже Орест Цебенко, координатор «Лабораторії волонтерства» Деканату студентського життя.

Пакування їжі для переселенців – ініціатива “ТеплоДія”

«Долучаюсь, бо люди – найцінніше, – зазначає  Христина, студентка 3-го курсу програми «Соціологія», –  Я волонтерю на залізничному вокзалі у Львові: допомагаю знайти житло біженцям, транспорт. Розношу їжу по перонах і морально підтримую людей, як тільки можу. Допомогти комусь, значить допомогти собі проживати цей біль».

Більше про волонтерства наших студентів читайте за посиланням: http://surl.li/bwhho
Більше історій перемоги від наших студентів
https://ucu.edu.ua/cat/moving-to-victory/

 

Медичний фронт

Благодійна організація «Центр волонтерства та захисту» та благодійний фонд «Крила Надії» й надалі залишаються ключовими партнерами Українського католицького університету у сфері забезпечення медикаментами, медичними та тактичними товарами як військових, так і цивільних осіб по всій Україні. У співпраці з цими організаціями 3 24 березня по 24 квітня нам вдалося забезпечити життєво необхідними медичними засобами та обладнанням госпіталі і медичні підрозділи на загальну суму 839 900 USD у таких містах як Дніпро, Львів, Трускавець, Одеса, Київ, Вінниця, Кропивницький, Запоріжжя, Харків та інші.

Зокрема ми придбали 8 ВАК-апаратів та контейнери для вакуумної терапії ран, засоби тактичної медицини: 3 000 компресійних пов’язок, 18 780 кровоспинних компресійних бинтів, 4 450 тактичних турнікетів, 4 645 сумочок під аптечку.

Завдяки міжнародній організації Rotary International та представникам української діаспори в Австралії, за сприяння авіакомпанії Qantas, в Україну було доставлено близько 3 тонни медичних товарів. З цією партією допомоги приїхали також такі важливі речі як турнікети, ізраїльські бандажі, кровоспинні засоби, інструменти хірургічного призначення тощо.

Спільно з агенцією «Здорові» від благодійного фонду компанії Philips було отримано та передано госпіталям в різних областях України 35 медичних моніторів. На східні та південні регіони України ми передали більш як 350 рацій.

У співпраці з університетом Айхштет «Волонтерській сотні УКУ» вдалося реалізувати закупівлю великої кількості інсуліну (250 л) для переселенців на Львівщині та у інших регіонах України. У співпраці із «Карітас Україна», Support International, парохією св. Володимира у м. Мюнхен, авіаперевізниками, приватними волонтерами у Польщі безкоштовно зі збереженням температурного режиму було доставлено інсулін у розпорядження медичного департаменту Львівської військової адміністрації.

Сортування медикаментів

За окремими запитами, студентський волонтерський центр УКУ сформував та надіслав 915 коробок необхідних медикаментів та засобів медичного призначення, 20 інвалідних крісел, понад 270 індивідуальних аптечок IFAK, 1338 турнікетів та 622 кровоспинні бандажі. Серед замовників – ГО «Госпітальєри», національний інститут ім. Шалімова, лікарні у містах Кривий Ріг, Вишгород, Харків, Дніпро, дитячий диспансер та обласний медичний центр у Чернігові, пологовий будинок в Миколаєві тощо.

Волонтерська група зі студентів, випускників та викладачів Факультету прикладних наук УКУ, у співпраці з волонтерами проєкту «3D Printing for Ukraine», налагодили виготовлення якісних турнікетів із використанням 3D принтерів. Їх уже протестували іноземні експерти та наші воїни у польових умовах і дали схвальні відгуки. Зараз волонтери працюють над масштабуванням виробництва.

Команда SMART Medical Aid зі США

Український католицький університет є відкритим до співпраці та допомоги командам, які через війну змушені були евакуюватися із зони бойових дій та потребують простору для продовження своєї діяльності, а також для співпраці з тими організаціями, які приїхали допомагати українцям в час війни. Так в університетських приміщеннях розгорнули роботу міжнародні команди медичних фахівців Rubicon та SMART Medical Aid, до яких додалися команди Всеукраїнської Ради реанімації та Rapid Aid Liaison Group.

У стінах університету для студентів з УКУ та з двох інших закладів вищої освіти Львова було проведено тренінги з надання домедичної допомоги в умовах війни. До навчання були залучені сертифіковані інструктори Всеукраїнської Ради реанімації та викладачі Факультету наук про здоров’я УКУ.

В УКУ організували 2-тижневий курс для підготовки волонтерів  – фізіотерапевтів та ерготерапевтів, які згодом зможуть працювати у закладах МОЗ та у військових госпіталях м. Львова, котрі прийматимуть активну участь у реабілітації поранених військових та цивільних з усієї України. Уже зараз підготовку пройшли 70 волонтерів.

«Ми розпочали таке навчання, бо добре розуміємо, що запит на волонтерську допомогу фізичних терапевтів та ерготерапевтів буде великим, уже зараз є значна потреба в фахівцях, які мають бути готовими фізично і морально багато працювати. Ми покладаємось на наших фахівців і докладемо всіх зусиль, щоб дати їм максимум якісних знань», – каже Олег Білянський, керівник магістерської програми з фізичної терапії та ерготерапії УКУ.

Ці ініціативи вдалося реалізували завдяки налагодженій співпраці з представниками Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького та Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського).

 

Медійний фронт 

За другий місяць війни Український католицький університет випустив 2 звернення (statements) до світової спільноти щодо російської агресії проти нашої країни та 43 новини про поточну ситуацію в Україні англійською мовою. Ми активно комунікуємо та надсилаємо матеріали про війну в Україні нашим жертводавцям, академічним партнерам та друзям по всьому світу із закликом підтримувати Україну – Stand with Ukraine!

Університет активно наповнює сайт https://warinua.ucu.edu.ua/, який запустив з перших днів війни, і де публікує відео, матеріали, статті англійською мовою про війну в Україні. Викладачі та працівники УКУ продовжують активно публікуватися у різних медіа. Зокрема за другий місяць війни матеріали вийшли у таких медіа як: CNN (владика Борис Ґудзяк, Мирослав Маринович), «Time» (Ярослав Грицак), The Economist (о. Андрій Зелінський), The Pillar (Анатолій Бабинський),  «Збруч» (Анастасія Широка, Олександр Зайцев, Роман Кечур, Ярослав Притула, Мирослав Маринович), «Твоє місто» (Юрій Підлісний, о. Михайло Димид, Ярослав Грицак, Максим Тимо), «Zaxid.net» (Ганна Турчиновська), «Новое время» (Софія Опацька, Ярослав Грицак, Мирослав Маринович, владика Борис Ґудзяк), The Ukrainians (Олег Романчук).  Також речники УКУ активно виступають на національних телеканалах: «Суспільне», «Прямий», «Еспресо» та ін.

«Сьогодні свобода слова в росії повністю розтоптана, а рівень брехні зашкалює. Фактично зараз у них діє та сама радянська метода, яка підсилена новітніми комунікаційними технологіями. Тому люди починають втрачати розуміння, де брехня, а де правда. Тому російські матері гордяться тим, що їхні сини гинуть за “звільнення людства від українських фашистів”. Як бачимо, у росії цю тоталітарну травму облудності не подолано, а взято на озброєння. Тоді як в Україні, в порівнянні з комуністичним часом, свобода слова надзвичайно висока», – зазначає проректор УКУ Мирослав Маринович.

Спільно з The Ukrainians Ярослав Грицак запустив подкаст «Відповіді про війну». Сотні матеріалів на актуальні теми війни, Церкви, релігії українською й англійськими мовами випустила Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ).

Про діяльність УКУ в часі війни згадали такі міжнародні медіа, як CNN, Time, The Observer, The news station, The Washington Post, The New Yorker, The Economist, The Pillar, Ekai, ABC 7 Chicago, Public Discourse, Chicago Tribune.

Набирає обертів проєкт присвячений збору людських історій – «Малі історії великої війни». В межах ініціативи команда відділу інформації спільно з волонтерами збирає історії людей, які були змушені втікати від війни та про тих, які зараз працюють в тилу і допомагають українській армії та переселенцям.

«Проєкт «Малі історії Великої війни»  це наш особистий фронт і внесок у боротьбу України. Цими історіями ми допомагаємо поширювати інформацію про те, що відбувається в Україні, зокрема про людей, які змушені втікати або допомагають фронту. Як академічна спільнота, ми добре розуміємо який переламний історичний період зараз проходить Україна і наскільки важливо зберегти свічення очевидців. Адже про політику, тактику війни, стратегію і економіку говорять багато, про простих людей  ні, а таких мільйони», – зазначає продюсерка проєкту, історикиня, викладачка УКУ Олена Джеджора.

Зустріч студентів Школи журналістики та комунікацій УКУ з журналістом Олегом Батуріним, який 8 діб провів у полоні російських окупантів

Наразі волонтерам вдалося відзняти близько 40 інтерв’ю, 9 з них вже опубліковано українською та англійською мовами. Медіапартнерами проєкту стали медіаплатформи The Ukrainians, ТК Espreso.TV та Reporters, які також публікують ці історії на своїх платформах.

Активними є також студенти УКУ зі своїми медійними проєктами: Frontier, Parkova UCU, Politclub UCU, Ukrainians: Identity in Dignity.

На офіційному YouTube каналі університету (5,97 тис. підписників) випущено 25 нових відео. Команда УКУ продовжує готувати майже весь контент українською та англійською мовами. Окремо хочемо відзначити нашу боротьбу на духовному інформаційному фронті. Так отець Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультету УКУ щодня публікує богословські роздуми на актуальні питання війни. За другий місяць війни на YouTube каналі отця Юрія вийшло 9 нових відео, а також на сайті «Жити Словом» щодня з’являються нові матеріали.

«Без молитви й розуміння Божої волі, без занурення в Господа й віднайдення сили та захисту в Ньому всяка наша діяльність для перемоги буде реалізацією суто наших людських планів і будовою на піску. Тому з довірою взиваймо до Господа повсякчасно, і Він дарує нам мир та довгоочікувану перемогу»,  отець Юрій Щурко.

Викладачі Центру іноземних мов УКУ продовжують активно працювати над перекладами іноземними мовами медійних матеріалів університету та його партнерів, публікаціями для соцмереж. Адже з початком війни такі соціальні мережі УКУ як LinkedIn, Twitter, частково Facebook, YouTube ведуться англійською мовою. Саме Центр іноземних мов щодня активно працює над перекладами матеріалів.

Активно розвивається ініціатива викладачки Школи журналістики та комунікацій УКУ Марії Титаренко спільно з випускниками і студентами університету та волонтерами https://post-to-stop-war.in.ua/. Щотижня команда формує важливі повідомлення та візуальну інформацію про війну в Україні 11-ма мовами!

 

Академічний фронт 

Університет повністю відновив навчальний процес та продовжує пошук нових освітніх ресурсів і можливостей для розширення пропозиції навчальних курсів для своїх студентів, а також інших українських студентів, які постраждали від війни.

Відгукнувшись на ініціативу УКУ в межах навчального проєкту UCU Open Universityамериканський Університет ДеПол (DePaul University) забезпечив можливість для більш як 100 студентів УКУ та українських університетів, які постраждали від російського вторгнення в Україну, долучитися до безкоштовного проходження 42 онлайн-курсів. Це навчання передбачає здобуття академічних кредитів й отримання відповідного сертифікату по закінченню курсу.

«Ми надзвичайно вдячні університету ДеПол за унікальну можливість для навчання студентів УКУ та інших українських вишів, – каже Дмитро Шеренговський, проректор УКУ з академічних питань та інтернаціоналізації. – Це не лише допоможе університетам заповнити прогалини у навчальному процесі, зумовлені війною, але й дасть студентам можливість збагатити свій академічний досвід завдяки доступу до найкращих освітніх моделей США».

Скориставшись можливістю, яку запропонував УКУ, до прослуховування онлайн-курсів приєдналися студенти Сумського державного університету, одного із ЗВО, який розташований в зоні активних військових дій, і студенти якого не можуть продовжити навчання у своєму університеті.

Демонструючи свою солідарність з українським народом, зокрема зі студентами, викладачами та працівниками Українського католицького університету, в цей нелегкий час, Університет Нотр-Дам Австралії підтримав УКУ, зробивши щедру пожертву у 100 тис. австралійських доларів на потреби нашого університету.

Знаковою для України та нашого університету стала участь спільної команди Українського католицького університету та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» у світовій конференції «Національна Модель ООН» у м. Нью Йорк, США, що відбулася 2-11 квітня. Ця подія увійшла в історію як перша участь наживо українських університетів у світовій Моделі ООН з часів її заснування в 1927 році.

Команда студентів з УКУ та НаУКМА вперше в історії представила Україну на світовій Моделі ООН у США

«Розуміючи, що наш фронт – це свідомість молоді світу, ми використовували кожну хвилину свого перебування, кожний куточок і кожний майданчик для розповідей про брутальну російську агресію. У результаті ми здобули значну підтримку й особливу відзнаку від Національної моделі ООН, яку досі не видавали жодній команді – подячне визнання за вагому та видиму участь української делегації», – розповідає Галина Процик, координаторка команди, викладачка кафедри політичних наук Факультету суспільних наук, керівниця Відділу міжнародних академічних зв’язків УКУ.

Українська делегація у приміщенні Ради безпеки ООН

Просвітницьку ініціативу, орієнтовану на глобальну молодіжну спільноту, започаткував у співпраці з партнерами Інститут екуменічних студій УКУ. Інститут проводить онлайн-зустрічі для університетських спільнот та студентів з усього світу, під час яких студенти УКУ діляться власним пережиттям війни та розповідають, як студенти за кордоном можуть допомогти нам вистояти та перемогти. Загалом у подіях взяли участь понад 700 осіб із 25 країн.

Ефективним майданчиком комунікації з міжнародною спільнотою для донесення актуальної та правдивої інформації про війну в Україні став вебінар, організований Міжнародною федерацією католицьких університетів (IFCU) за участю Софії Опацької, проректорки зі стратегічного розвитку УКУ, та Володимира Турчиновського, декана Факультету суспільних наук УКУ.

«Кризи відкривають в людях щось особливо людське. Ми бачимо, як ті, хто вчора змагався, тепер об’єднують свої зусилля, щоб допомогти країні, ті, кому, здавалося, байдуже, тепер активно задіяні. Ми звертаємося до католицької освітньої спільноти із проханням підтримати людей в Україні та допомогти нам захистити життєво важливі речі, які сприймаються як належне в багатьох країнах – як-от людська гідність, свобода слова, громадянське суспільство, вільний ринок та приватна власність», – зазначила під час свого виступу Софія Опацька. Також вона сформулювала п’ять найпоширеніших запитань іноземців, зокрема з академічних середовищ, про війну в Україні й запропонувала відповіді на них, спрямовані на розвінчування нав’язаних росією міфів, та заклик світової спільноти до дій на підтримку України.

Школа публічного управління УКУ провела цикл онлайн-зустрічей із всесвітньо відомими дипломатами, політичними аналітиками та експертами (поміж ними – Френсіс Фукуяма, професор Стенфордського університету, американський філософ та політичний економіст, Майкл МакФол, американський дипломат, керівник Інституту міжнародних досліджень, Фріман Споглі, професор Центру з питань демократії, розвитку та верховенства закону при Стенфордському університеті). А Інститут лідерства та управління УКУ запустив навчальну програму «Тактичний записник: залучення ресурсів», метою якої є допомогти громадським організаціям, благодійним фондам та іншим ініціативам зрозуміти, де і як шукати ресурси для спільної боротьби у війні проти російського загарбника та відбудови України після перемоги.

Фронт гостинності 

Усі облаштовані раніше локації УКУ продовжують приймати внутрішньо переміщених осіб з різних регіонів України та надавати їм відповідний супровід та підтримку.

Прихисток УКУ на проспекті Івана Павла II, який в тому числі облаштований і для прийняття осіб з інвалідністю,  протягом другого місяця війни став тимчасовою домівкою для 118 осіб. У приміщеннях Колегіуму, що у студентському містечку на Стрийській, на сьогодні перебуває 162 особи (волонтери, гості, внутрішньопереміщені особи).

Координатори прихистків налагодили для наших гостей надання консультацій лікарями клініки «Здоров’я поруч», юридичної клініки УКУ та психологічної «Порадні». Люди, які потерпіли від війни, отримують у прихистках УКУ соціально-психологічні послуги, консультування, матеріальну допомогу, соціальну адаптацію, представництво інтересів у виробленні документів для людей з інвалідністю, які не можуть самостійно справитися з таким завданням, духовний супровід тощо.

Загалом, за два місяці війни в різних локаціях УКУ було розміщено понад 700 вимушено переселених осіб з 19 областей України та понад 75 різних населених пунктів, більшість – із постраждалих від війни регіонів.

УКУ продовжує приймати у своїх стінах гостей – представників організацій, які прибули до Львова з-за кордону та з інших регіонів України для надання різноманітної допомоги під час війни, здійснення волонтерської і професійної діяльності. Їхні представники проживають на базі УКУ або використовують приміщення університету для роботи. Серед них, медики та менеджери команди Rubicon, журналісти National Public Radio, члени організації Project Hope, співробітники та журналісти телеканалу «Суспільне», SMART Medical Aid, Харківська школа архітектури, соціальний проєкт, який допомагає онкохворим дітям Hair for Share, Британська Рада в Україні, Рада інформаційних стратегій, Українська освітня платформа, Академія суспільного мовлення, закордонні волонтери, які займаються  гуманітарною допомогою та ін. Усього – це понад 20 різних організацій і 55 гостей, які були розміщені в УКУ за другий місяць війни.

Акція «Великдень Разом»

У часі Великодніх свят в УКУ відбулася акція «Великдень Разом», котру Студентське Братство УКУ щороку традиційно організовувало на Сході чи Півдні України. Мета цієї акції – об’єднати людей довкола традиції святкування Великодня. Цьогоріч, в умовах війни було прийнято рішення провести її на території студмістечка УКУ. За два дні «Великдень разом» відвідало понад півтисячі людей. Серед них – українці зі східних та південних регіонів України, котрі тимчасово проживають у локаціях УКУ. Кожен охочий міг долучитись до майстерок з написання писанок, приєднатись до участі в традиційних народних розвагах та написати послання для українських воїнів.

У рамках акції було зібрано більше 300 великодніх кошиків для військових із 59-ї окремої мотопіхотної бригади та окремої роти матеріально-технічного забезпечення 80-ї бригади.

Майстерка з писання писанок

«Воскресіння Господнє — це свято маніфестації життя, яке обов’язково поборить смерть. В Українському католицькому університеті ми маємо простір для того, щоб радіти цій новині в єдності з іншими. Тому, я думаю, що нам потрібно пригадувати собі про ці сенси і святкувати Великдень навіть у цей непростий час, як би нам це складно не давалось», — переконана координаторка «Великодня разом» Ірина Дідич, студентка УКУ.

Молитовний та психологічний фронт 

Під опікою Деканату душпастирських справ в УКУ тривають щоденні літургійно-богослужбові практики, панахиди за померлими в часі війни, духовна опіка та розмови із переселенцями, які мешкають в прихистках УКУ. До духовної опіки залучені священники, сестри та семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

В рамках підготовки до свята Воскресіння Господнього 11-14 квітня відбулися духовні реколекції для студентів Колегіуму. Впродовж 18-20 квітня духівник УКУ о. Ігор Пецюх провів реколекції для усієї спільноти університету та прихожан храму святої Софії – Премудрості Божої.

Передпасхальні реколекції о. Ігоря Пецюха

Діяльність психологічної «Порадні» УКУ впродовж другого місяця війни відбувалася у двох головних напрямках:

1) через роботу консультаційної  порадні, яка фокусується на психологічному супроводі студентів університету та гостей, пропонуючи їм 10 безкоштовних сесій психолога-консультанта. На сьогодні у консультаційній порадні задіяно 17 активних консультантів.

2) через роботу кризової служби «Порадні», де за другий місяць війни було задіяно 10 менеджерів і 64 консультанти, що є студентами магістратури УКУ з психології. Діяльність служби зосереджена на допомозі дорослим, які перебувають в кризовому психологічному стані.

За другий місяць війни консультантами «Порадні» було надано консультації за такими запитами як тривожність, панічні атаки, підвищений рівень страху, апатія та сімейні проблеми.

Ці послуги надаються як онлайн, так і безпосередньо на локаціях УКУ. Більше деталей за посиланням: https://www.facebook.com/consultingcenterucu/.

Також активну консультаційну роботу за два місяці війни здійснювали працівники центру психологічного консультування «Простір надії» Інституту психічного здоров’я УКУ. Спеціалісти провели кілька навчальних семінарів про стрес, реакції на стрес, навики психологічного відновлення, надання першої психологічної допомоги при стресовій події з різними авдиторіями, серед яких працівники ІТ-сфери, священники, студенти. Також вони надають кризові консультації, здійснують підтримку й супровід осіб, які пережили або переживають травматичні чи стресові події. Усього за два місяці війни було проведено близько 100 зустрічей у різних форматах: офлайн, онлайн, по телефону.

Психологи університету проводять активну просвітницьку роботу для широкої аудиторії щодо розширення знань та навичок психологічної самодопомоги і адаптації в умовах війни. На сторінці Факультету наук про здоров’я УКУ та «Дайджесту здоров’я» за другий місяць війни з’явилось 16 матеріалів на цю тему.  Зокрема, йдеться про різноманітні матеріали, які можуть бути корисними для широкої аудиторії, зокрема, онлайн-зустрічі, лекції та бесіди на різні психологічні теми, інтерв’ю та статті у різних медіа, статті.

Студенти і викладачі психології публікують різноманітні рекомендації у соціальних мережах щодо підтримки психологічного благополуччя, надають регулярні консультації  волонтерським центрам та службам м. Львова, які допомагають внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від війни. За зверненнями від них впродовж війни було надано близько 50 консультацій.

Олег Романчук, лікар-психотерапевт, директор Інституту психічного здоров’я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії

«Я переконаний, що ми загоїмо рани цієї війни. Ми не будемо скаліченим поколінням, яке роками оговтуватиметься, ходитиме в Посттравматичному стресовому розладі. Ми маємо для зцілення і ресурси, і багато підтримки. І ми не просто відбудуємо нашу країну — ми відродимо її, будемо іншими, кращими, у нас буде більше глибини, єдності, мудрості, людяності — те, що називають посттравматичним ростом, те, про що пророче писав Шевченко: “І будуть люди на землі…”», — каже Олег Романчук, лікар-психотерапевт, директор Інституту психічного здоров’я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

 

Культурний фронт 

Віддаючи належне впливу культури у формуванні якісних суспільних процесів та усвідомлюючи наскільки вразливою категорією є представники культурної спільноти в часі війни, УКУ ініціював проведення благодійного мистецького пленеру. У ньому взяло участь 11 митців, що були змушені, тікаючи від війни, тимчасово переїхати у західну частину Україну.

Пленер «НА МЕЖІ» тривав з 4 по 10 квітня у стінах Філософсько-богословського факультету УКУ. Його назва стала запрошенням митців до осмислення і вираження на полотні станів, відчуттів, переживань кожного з нас, сьогоднішніх, у світі, який ще вчора, здавалося б, не мав права на існування…

У проєкті взяли участь як досвідчені художники, так і студенти мистецьких вишів, які приїхали до Львова з Києва, Харкова, Дніпра, Маріуполя, Горлівки та Волині.

Результати їхньої праці можна бачити тут: www.ucuart-project.com

«За весь час існування традиції пленерів в УКУ, митці подарували університету близько ста своїх картин, велика частина яких залишається в колекції університету або ж займає своє місце на благодійних аукціонах. Кошти за реалізовані роботи стають великою підтримкою у навчанні для наших студентів, які цього потребують. Цей пленер у часі війни не є виключенням. Він став для його учасників та організаторів потужним знаком взаємопідтримки, адже сьогодні ми допомагаємо митцям з центральних і східних частин України висловити на полотні свої переживання та стани,  знову почавши працювати, а вони натомість допомагають нам зростати у розумінні краси та творчості», – зазначає Андрій Курочка, керівник відділу розвитку УКУ.

Пленер відбувся у партнерстві з Громадським об’єднанням saveCULTUREua.

Активно продовжує у воєнний час свою творчу працю Шкільний театр УКУ «На Симонових стовпах». З ініціативи учасників театральної групи було створено «Музичний десант», який підтримує бойовий дух у волонтерських осередках Львова (відео: https://www.facebook.com/watch/?v=775192436848590).

Спільно зі Львівським радіо було записано ключові фрагменти твору Клайва Льюїса «Листи Крутеня», а саме, тексти, що транслювались на радіо Великої Британії в часі Другої світової війни.

Театр також записав твори українських поетів на фоні із відеорядом агресії Росії та організував переклад цих творів на різні мови для поширення серед європейських спільнот. Мета – привернути увагу міжнародної спільноти до подій в Україні.

https://youtu.be/E0LLJLGGN_s (нім.)

https://youtu.be/z9x-ugtqjuE (англ.)

Вистава Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах»

В університетському храмі Климентія Шептицького та храмі Гробу Господнього, які в цей час служать також укриттями від бомбардувань, в міжнародний день театру було поставлено першу виставу у Львові в часі війни за поезіями Тараса Шевченка «Великий льох». Вистава присвячена осмисленню людського спасіння в часі боротьби з московськими зайдами. Загалом відбулось 6 постановок протягом місяця.

Від початку квітня роботу розпочала мистецька лабораторія за методологією паризької школи Ля Кок під проводом Миколи Набоки, до роботи якої залучені студенти, актори і переселенці. Загалом було організовано понад 30 акторських майстер-класів для студентів, працівників та гостей УКУ.

Майстер-класи для акторів Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах»

Співом та супроводом Літургій університету свою віру в перемогу та оптимізм висловлюють університетські хори «Стрітення» та «Етерія». У квітні вони записали ряд відео з хоровими творами (https://www.youtube.com/watch?v=NyGMuE2tLJQ) для молитовної підтримки університетської спільноти та відвідувачів храму.

Студентський хор «Стрітення» з кардиналом Тімоті Доланом

У пасхальні дні відбулося 2 хорові концерти гаївок для всіх гостей УКУ та переселенців з метою популяризації українських традицій.

Своїм співом хори супроводжували особливе богослужіння у часі Страсного тижня  Єрусалимську Утреню, виконуючи унікальні піснеспіви притаманні українським та грецьким богослужбовим традиціям з метою кращого усвідомлення та плекання нашої східновізантійської традиції серед молоді.

Україна дає гідний і неймовірний опір російському агресору. Україна сьогодні відкриває очі західним спільнотам, зокрема ЄС і НАТО на те, чим є насправді є росія. Україна допомагає світові отримати зрозуміти – рф потрібно не вмовляти, а жорстко їй протистояти! За цей час ми втратили тисячі життів військових і мирних жителів, отримали трагічні руйнування – агресор зробив ставку на терор, масовані ракетні удари, незліченну кількість авіабомб… Але ми вистояли, ми стоїмо і будемо битися до переможного кінця.

 

Мирослав Маринович, проректор з місії та призначення Українського католицького університету, правозахисник, дисидент 

«Україна зараз наче великий мурашник і кожен з нас має нести свою бадилинку. Мусимо визнати, що у нормальному стані ми не вміємо бути консолідованими, але перед великими випробуваннями Святий Дух посилає нам здатність і вміння єднатися у спільній справі. За це вміння — долучити свою душу до загальнонаціонального резонансу — я хочу вам усім подякувати. Бо ми справді є однією великою родиною і сила українських горизонталей засвідчила наскільки вона є потужнішою за російську авторитарну вертикаль».

 

Наталка Климовська, проректорка з розвитку та комунікацій Українського католицького університету

«Ми безмежно вдячні нашим жертводавцям за те, що вони у ці важкі часи з нами: з усією Україною та українцями, зі спільнотою УКУ. Дякуємо за те, що вболіваєте за перемогу України і підтримуєте нас! Хочемо запевнити, що кожен долар, який ви пожертвували, працює для перемоги України у цій несправедливій війні. Ми бачимо потреби на місцях, фіксуємо їх, перевіряємо, маємо надійних партнерів, і робимо все, аби ваша допомога була максимально ефективною. У надійності партнерства УКУ ви могли пересвідчитися за ці десятиліття спільної співпраці! І зараз ми з вами єдині, як ніколи. Ми переможемо тільки разом. Будьте з нами далі. Стійте з нами. Допомагайте Україні!».   

 

Наші партнери-благодійники двох місяців війни:

Ukrainian Catholic University Foundation (USA)

Ukrainian Catholic Education Foundation (Canada)

Філадельфійська Митрополія УГКЦ в США

Католицькі єпархії Німеччини

“Пласт” (Франція)

CNEWA (Canada)

Фонд «Renovabis» (Німеччина)

Porticus

UNICEF

L’Œuvre d’Orient

Фонд Джинджер

Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів

Університет Нотр-Дам ( Австралія)

Drs Timothy and Luba Flanigan

Католицький фонд миру (Гамбург)

McKinsey for Children

Сотні благодійників зі США, Канади, Австралії та країн Європи

Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну»

 

Стежте за завжди оновленою інформацію:
https://ucu.edu.ua/
https://warinua.ucu.edu.ua/
https://www.facebook.com/UkrainianCatholicUniversity/
https://www.instagram.com/ucu_official/
https://twitter.com/UCU_University
https://www.linkedin.com/school/ukrainian-catholic-university

Фото: Ольга Шахник, Лесик Урбан