Хто і коли понесе відповідальність за звірства рф проти українців?

|
|
Хто і коли понесе відповідальність за звірства рф проти українців?

«У ході Нюрнберзького процесу прокурором радянського союзу було сформовано формулу про те, що народ відповідальний за того лідера, якого він обрав і якого не зупинив. У контексті того, що зараз відбувається в росії виглядає, що не путін сформував російський народ, а народ сформував порядок денний для путіна. Тоді логічно, що пропонована формула про відповідальність народу за свого правителя, може бути застосована до всіх, хто має правовий зв’язок з державою російська федерація», – Світлана Хилюк.

Київська обл. 6-річний хлопчик на могилі мами, похованої у дворі будинку. Photo – AP Photo / Rodrigo Abd

– Хто ж повинен нести відповідальність за звірства військових рф проти мирного населення в Україні: путін, керівництво армією, солдати та їхні командири, російський народ?

– Чи є геноцидом дії рф в Україні?

– Чи зможуть громадяни України звертатися до Європейського суду з прав людини з заявами про порушення їхніх прав рф в часі збройної агресії проти України?

– Чи є сенс в існуванні міжнародного права, якщо воно не дало можливості ані запобігти, ані зупинити війну в Україні?

– Чи гарантує «замороження» активів рф та підсанкційних осіб афілійованих з рф виплату компенсацій за заподіяну шкоду в Україні?

– Що означає «колективна відповідальність» російського народу за війну в Україні?

Більше про про те, хто і коли понесе відповідальність за звірства рф проти українців дивіться у інтерв’ю зі Світланою Хилюк, директоркою Школа права УКУ, кандидаткою юридичних наук, доценткою, завідувачкою кафедри теорії права та прав людини в УКУ.

 

Джерело: УКУ