Інтеграція у спільноту: Як у ШЖК відбулася посвята першокурсників

|
|
Інтеграція у спільноту: Як у ШЖК відбулася посвята першокурсників

Команда Школи журналістики та комунікацій УКУ щороку вітає у своїй спільноті нових студентів магістерських програм «Журналістика» та «Медіакомунікації», влаштовуючи для них насичену програму заходів.

Інтеграційну посвяту традиційно розпочали з Божественної літургії, де першокурсники склали присяги студента УКУ. Опісля цього магістри відвідали презентацію навчальних програм та ближче познайомилися з командою Школи журналістики та комунікацій УКУ.

Цьогоріч студенти магістерських програм розпочали своє навчання трохи пізніше, ніж зазвичай, – у жовтні. Проте навіть попри форсовані темпи інтеграції першокурсникам неабияк важливо продемонструвати усю цінність університетської спільноти і її важливу роль у всебічному формуванні студента, розповідає директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак.

 

«Звичайно, що формальний старт, знайомство із спільнотою студентів та викладачів, а також завдання від старших курсів є елементами творення спільної історії для всіх. Разом з тим ми інтегруємо концепція «присяги і посвяти», яка була возведена до максимуму у середньовіччі, коли людина, приносила обіцянку виконати якийсь обовʼязок перед Богом та іншими людьми. Це якнайкраще відповідає нашому підходу до формування майбутнього журналістики та медійного середовища. Бо саме відповідальність до виконання свого служіння у медійній сфері є необхідним ключем до бажаних змін, особливо в часі війни», – запевняє отець Андрій.

 

Уже після урочистої присяги студентів Школи залучили до участі у фаховому квесті. За обмежений час магістри-першокурсники обидвох програм повинні були розробити ідею, сформувати сценарій, зняти необхідні кадри та змонтувати це все у тематичний відеоролик. Кожну з робіт представили викладачам і студентам Школи та шляхом голосування обрали переможців.

 

А після презентації роликів та святкових частувань першокурсникам Школи журналістики та комунікацій вручили їхні студентські квитки та брендові футболки – як символ хорошого старту і ще кращого продовження навчання.

 

«Перші тижні навчання минули цікаво, хоч і трохи стресово через постійні тривоги та ворожі обстріли інфраструктури у жовтні, – розповідає першокурсниця програми «Медіакомунікації» Олександра Буленок. – Але найціннішим було знайомство з крутими викладачами-практиками, з якими хочеться працювати надалі. Ну і з одногрупниками вже добре познайомилися – очікую на хорошу дружбу».

 

«Особисто я у захваті від тутешнього рівня викладання, – ділиться першокурсниця програми «Журналістика» Анастасія Моголюк. – Попередньо знала, що він буде на висоті, але деякі речі неабияк вражають. Здавалося, йшла сюди підготовленою, гадала, з відкритим ротом від захвату не сидітиму – але ні, досі сиджу».

Цьогоріч спільноту ШЖК поповнило 27 студентів. Познайомитися ближче з першокурсниками та їхніми проєктами можна на сайті Школи у розділі «Профілі студентів» за покликанням.

Детальніше про те, як відбулася посвята першокурсників Школи журналістики та комунікацій, дивіться нижче у відео:

 Підготувала Анна Колісник, студентка ШЖК УКУ

Джерело: ФСН УКУ