«Молитва стійкості»: студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ презентували виставку постерів про війну

|
|
«Молитва стійкості»: студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ презентували виставку постерів про війну

В межах навчальних курсів студенти магістерських програм з журналістики та медіакомунікацій створили 31 унікальний візуальний постер. Їх присвятили темі української стійкості та незламності під час війни. А графічні роботи студенти доповнили авторськими рефлексіями та переживаннями у формі своєрідних молитов.

Проєкт «Молитва стійкості: студентські записки з тилу» став можливим завдяки роботі студентів на курсах «Графічний дизайн» з Олександрою Корчевською-Цехош та «Креативне письмо» з Марією Титаренко. Виставка зібрала 31 візуальну історію війни та майбутньої перемоги. А доповненням до постерів стали особистісні глибокі рефлексії та переживання, думки та мрії, які студенти вмістили у формі невеликих записок та молитов.

«Повномасштабне вторгнення змінило звичний ритм життя кожного з нас. В моменти, коли українське суспільство переживало найболючіші миті переродження національної свідомості, кожен на місцях тихо і невтомно робив свою працю – ту, яка пришвидшує і наближає перемогу Україну. І саме в ті моменти тривоги, болю та страху втратити найрідніше очевидною стала одна річ – Україна потребує багато любові – не тільки закордонних друзів чи партнерів, а і нашої насамперед. І навіть поза зоною фронту та волонтерства – в тилу – ця любов має бути чистою та абсолютною», – йдеться в описі проєкту.

Події, що припали на повномасштабну війну та найбільш болісний і життєстійкий водночас процес націєтворення українців, змусили і викладачів, і студентів трохи видозмінити пріоритети, розповідає директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак. Тож проєкт, за словами отця Андрія, одночасно став і елементом суспільно орієнтованого навчання, і публічною молитвою за спільноту і всіх, хто до неї належить.

«Храм є місцем, сповненим слів та образів переживань людей і їхнього досвіду Бога в житті саме у найдраматичніші відрізки життя. Поневолення нашого народу триває віками, і ще одна спроба зробити це вже в нас час є концентрацією драми особистого та загальносвітового масштабу. В моментах кризи дискусії будуть найгарячішими із гострим бажанням знайти константу та відповіді на низку питань. Як в древності через Псалми, так зараз мої студенти дали свої відповіді, виразили себе через візуал і текст, описали свої драми, прокричали зауваги до Бога і суспільства. Виставка, яка супроводжується текстами, є унаочненням рефлексії нашої Школи про війну і майбутню перемогу. Щоб надихнути нових УКівців до боротьби не тільки із прямим ворогом, але з власними недосконалостями. Це наша молитва за спільноту і всіх, хто є в ній», – запевняє о. Андрій.

Ознайомитися з постерами, а також прочитати текстові рефлексії студентів за QR-кодом можна в Центрі Шептицького УКУ (0-ий та 1-ий поверх) до 10 жовтня.

Анна Колісник