Отець Андрій Шестак: Університет майбутнього має служити

|
|
Отець Андрій Шестак: Університет майбутнього має служити
Навчання, практичні навички і суспільна користь – три кити освітнього підходу Service Learning. УКУ впровадив таку методику за зразком провідних університетів світу в рамках стратегії 2025 – «Університет, який служить». Про перші кроки в реалізації суспільно орієнтованих проєктів розповідаємо в матеріалі.
о. Андрій Шестак, директор Школи журналістики та комунікацій УКУ

Студенти та викладачі Школи журналістики та комунікацій УКУ останніх півроку активно розпочали застосувати підхід суспільно орієнтованого навчання на практиці, інтегруючи його одразу у кілька проєктів, пов’язаних з комунікаціями. За словами директора Школи  та заступника декана факультету суспільних наук о. Андрія Шестака, ще задовго до впровадження Service Learning в УКУ він був ментором навчального курсу в Італії, де працював із молодими українцями над розвитком навичок роботи у соцмережах і їхнього використання як платформи для катехизи.

Разом із докторантом богослов’я Università  Pontificia Salesiana Святославом Титуляком о. Андрій організував навчальну «Школу християнського аніматора», у якій взяло участь 29 осіб із Рима, Турина, Генуї, Неаполя, Флоренції, Пізи та інших куточків Італії. Головною ідеєю проєкту було навчання майбутніх молодих катехитів для служіння своїм спільнотам. Цей досвід дав поштовх о. Андрієві як викладачеві, інтегрувати такі ж практичні підходи у своїй викладацькій практиці.

«Коли я очолив Школу журналістики та комунікацій УКУ, то моїм пріоритетним завданням стало “навчання через служіння”. Саме в такий спосіб студенти можуть застосувати теорію на практиці, допомагаючи різним громадам та спільнотам. Звичайно, такі проєкти вимагають від викладачів більшої уваги до навчального процесу, додаткових зусиль у супроводі студентів, а зачасту переосмислення користі викладеного матеріалу. Попри виклики, саме таким повинен бути університет майбутнього, а ми на факультеті та у школі постійно працюємо над реалізацією цієї мрії»–  розповідає о. Андрій Шестак.

Втілювати практику служіння студенти медіакомунікацій розпочали через розробку комунікаційної та PR-стратегії для готелю «Патріарший дім» у Львові. Як відомо, в період карантину готель почав працювати з соціальною метою, приймаючи медичних працівників Львова на обсервацію. Студенти вирішили долучитись до справи і запропонували свою фахову підтримку. Так вони розробили комунікаційну стратегію, яку готель використовуватиме впродовж наступних років.

«Співпраця із церковним середовищем завжди цікава і незвична для студентів, адже вона руйнує безліч стереотипів та міфів про священників і Церкву. Щороку на закінчення мого курсу “Церква і соціальні комунікації”, бачу, як студенти змінюють свої погляди щодо Церкви. Для них вона більше не є “холодною” і незрозумілою інституцією, яка багато забороняє.  Тому у цьому аспекті суспільно орієнтоване навчання тільки підсилило мої виклади, даючи можливість уприсутнити ідею, що молоді люди, які навчаються у нас, реально змінюють Церкву», – ділиться о. Андрій.

Закріплювати практичні навички з користю для громади студенти продовжили й під час навчальної дисципліни «Соціологічні дослідження». Так журналісти та медіакомунікатори провели онлайн-соцопитування серед молоді Львова. Темою дослідження стала поведінка людей віком 16-35 років у період пандемії. Протягом місяця лютого, на основі отриманих результатів, студенти будуть генерувати контент у своїх соціальних мережах для популяризації дотримуватися карантинних вимог і соціального дистанціювання.

студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ під час роботи над соціологічним дослідженням

Також нещодавно студенти у співпраці з журналом «Український тиждень» видали друкований спецвипуск про відповідальність молоді. У цьому виданні вони підняли глобальні соціальні питання серед своїх однолітків і дали поштовх для роздумів та переосмислення щонайменше п’ятитисячний аудиторії. Оскільки випуск розповсюджувався по мережі книгарень «Є» безкоштовно, то автори-початківці  оголосили про збір коштів на стипендію майбутньому студенту чи студентці Школи журналістики УКУ. Долучитись до збору можна за цим посиланням або ж, відсканувавши QR-код у самому журналі.

презентація спільного спецвипуску журналу «Тиждень» і Школи журналістики та комунікацій УКУ

Одним із останніх проєктів студентів Школи журналістики та комунікацій стало часткове залучення до розробки комунікаційної стратегії для молитовної ініціативи «Вервиця єднає» від УГКЦ. Також студенти взяли участь у створенні пропозицій щодо майбутніх молитовних проєктів.

«Бюро інформації УГКЦ виконали неймовірну працю, успішно запустивши проєкт “Вервиця єднає” в мережу Facebook, де щоденно о 20:00 за київським часом у прямому ефірі транслюється молитва з різних парафій світу. До речі, 22 січня відбулося соте пряме включення. За цей час у молитві вдалося об’єднати учасників із 16 країн світу, щодня до молитви на вервиці приєднують більше  15 тисяч. Попереду як нові молитовні ініціативи, так і можливості до творення добрих справ не тільки через молитовну, а й матеріальну підтримку суспільно орієнтованих проєктів Патріаршої курії УГКЦ»– каже о. Андрій.

А поки Школа журналістики та комунікацій працює над новими ідеями на користь громад, ми слідкуємо за проєктами від інших факультетів УКУ, про які невдовзі розповімо.

Підготувала Діана Мотрук