Перевірка інформації — це і є серцевина журналістики — професор Борис Потятиник

|
|
Перевірка інформації — це і є серцевина журналістики — професор Борис Потятиник

Що таке рух #SaveJournalism та як змінити журналістську освіту в Україні?— в розмові з  професором УКУ, представником у проєкті «DESTIN — Журналістська освіта задля демократії в Україні» Борисом Потятиником на Громадському радіо.

Борис Потятиник: «Було б добре, якби університети доєдналися до руху порятунку журналістики #SaveJournalism»

 

Борис Потятиник: Мені здається, журналістика зараз на перехресті, в епіцентрі політичних, кліматичних боїв між здоровим глуздом і фейками. Журналісти стають дедалі важливішими. Для мене професіоналізм у журналістиці – це відповідальне ставлення до того, що ти робиш. Це про те, щоб передусім пам’ятати, хто це слухає, читає чи бачить, яким має бути вплив.

Перевірка інформації — це і є серцевина журналістики, незалежно чи мала людина журналістську, історичну чи політологічну освіту. У мене багато дописів, які супроводжуються теґом #SaveJournalism. Я досліджував це питання, років 10 крутився термін «кінець журналістики», #TheEndOfJournalism, але очевидно, що це набридло, бо скільки ж можна. Коли вже здавалось, що COVID-19 доб’є журналістику, змістилася тональність. За моїми спостереженнями зараз домінує настрій #ВрятуватиЖурналістику або #SaveJournalism.

У нас про це чомусь говорять менше. Європа і США занепокоєні тим, як врятувати журналістику, вони думають про те, що робити далі. На щастя ця тема #TheEndOfJournalism перетворилась на свою протилежність, порятунок журналістики зараз в тренді. Я сподіваюсь, так буде і в нас. Хоча в нас трошки інша атмосфера, формат пов’язаний швидше зі спонсорами, які дотують, олігархатом. Якось ця тема порятунку журналістики в Україні не є такою яскравою, як у Європі й особливо в США.

Повну програму слухайте в аудіофайлі