Школа журналістики та комунікацій УКУ розпочинає співпрацю з університетом Нотр-Дам

|
|
Школа журналістики та комунікацій УКУ розпочинає співпрацю з університетом Нотр-Дам

Директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак взяв участь у міжнародній програмі з католицького лідерства від університету Нотр-Дам у США. Він також працював над власним дослідженням у сфері демократії і розуміння свободи. 

директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак

Отець Андрій поділився враженням від навчання у Нотр-Дамі, де він перебував з 4 червня по 30 липня, і розповів, з чим повернувся до України.

Програма католицького лідерства 2021 відбулася за підтримки Інституту європейських досліджень імені Нановича (Nanovic Institute for European Studies) та Бізнес-коледжу Мендози (Mendoza College of Business). Такий вишкіл для лідерів католицьких університетів Центральної і Східної Європи у Нотр-Дамі проводять щороку. Отець Андрій Шестак став одним із 13-ти учасників програми. До слова, разом із ним навчалося ще 4 представники Українського католицького університету: декан філософсько-богословського факультету о д-р. Юрій Щурко, директорка бібліотеки Оксана Микитин, заступниця керівника Центру «Емаус» Ольга Михайлишин та керівниця юридичного відділу Іванна Малицька.

учасники програми католицького лідерства 2021

«Разом з колегами з УКУ та іншими учасниками програми з католицького лідерства ми вивчали теми, що стосувалися прогресивних навчальних елементів, управління структурами та командою, стратегічного планування і розвитку благодійності. Світ не стоїть на місці, тому потрібно розвиватися в цих напрямках. Я думаю, що завдяки такій співпраці та діленню досвідом одне з одним католицькі університети можуть стати справжніми лідерами в сфері освіти», – ділиться о. Андрій Шестак.

Крім того, під час свого двомісячного стажування в університеті Нотр-Дам, о. Андрій Шестак працював над дослідницьким проєктом, у якому вивчав питання переходу від тоталітарного режиму до демократії і розуміння свободи на прикладі пострадянської України та інших країн зі схожим досвідом. У своїй праці він також запропонував розглянути вплив локальних медіа на формування свідомості громадян.

Директор Школи журналістики та комунікацій УКУ мав також робочі зустрічі з керівниками програми журналістики, етики та демократії (Program in Journalism, Ethics, and Democracy).

«Курси наших колег з Нотр-Даму широко охоплюють журналістське ремесло від етики до мультимедійних репортажів. Їхній досвід, становище локальних медіа і загалом підхід до навчання нам цікавий, тому ми домовилися про співпрацю щодо спільного викладання для студентів програм журналістики та медіакомунікацій УКУ. Так моє стажування в США стало не лише новим досвідом, а й можливістю розширити контакти, придивитися і впровадити нові практики в навчальному процесі в Українському католицькому університеті», – каже о. Андрій Шестак. 

Уже з нового навчального року студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ матимуть спільні онлайн-пари з американськими колегами. До співпраці залучили близько десяти викладачів-експертів з Нотр-Даму, які зосередяться на вивченні фейкових новин, а також проведуть серію лекцій про нову журналістику і її переосмислення.

Читайте також: В УКУ заснували стипендію імені Марти Коломиєць для майбутніх журналісток