Школа журналістики та комунікацій УКУ стала офіційним партнером «Вітру На-Дії»

|
|
Школа журналістики та комунікацій УКУ стала офіційним партнером «Вітру На-Дії»

Цьогоріч фестиваль «Вітер На-Дії» вперше відбудеться у видозміненому форматі за кордоном, у Кракові. Школа журналістики та комунікацій УКУ виступить хабом для медійного забезпечення заходу та організації онлайн-супроводу. Окрім цього, провідні експерти та запрошені викладачі Школи проведуть лекції та воркшопи для всіх охочих учасників фестивалю.

17-18 вересня у Кракові (Польща) відбудеться «Вітер На-Дії». Захід пройде вже всьоме та стане місцем зустрічі української молоді, аби разом проводити час, молитися, дискутувати та формувати концепції майбутнього своєї держави. Мета цьогорічної зустрічі, як запевняють організатори, – об’єднати українську молодь з усієї Європи, яка змушена зараз перебувати за кордоном через військову агресію росії, а також подякувати дружній Польщі та полякам, які весь цей час допомагають і приймають українців.

Захід відбудеться у комбінованому форматі: офлайн та онлайн, аби до участі могли долучитися якомога більше охочих. Медійну підтримку «Вітру на-Дії» забезпечує Школа журналістики та комунікацій УКУ, яка цьогоріч вперше стала партнером заходу. Окрім цього, серед гостей події буде чимало провідних експертів Школи. Це, зокрема, видавець «The Village Україна», спікер TEDx, автор подкасту «Простими словами» та однойменної книги Марк Лівін, експерт із довгострокових стратегій та викладач з комунікацій Євген Глібовицький, журналістка та співавторка документальних фільмів «Живі і нескорені», «День молоді», «Паростки», «Дисидент», випускниця Школи Дарка Гірна.

«Більшість молодих людей, які були вимушені покинути рідну домівку і шукати спокою у сусідніх державах, нині, на жаль, перебувають у стані «зависання» та не розуміють, що їм робити далі: розвиватись деінде або просто очікувати на кінцеву перемогу. Ми хочемо не тільки допомогти молодим людям відчути себе вдома, але й підштовхнути їх до важливого життєвого рішення – навчатись, працювати і займатись саморозвитком, навіть якщо це відбуватиметься в іншій країні. Звісно, з думкою про використання своїх напрацювань і їхнього втілення згодом у «новій Україні». Тож від імені Школи журналістики та комунікацій і всього УКУ ми долучаємось до цьогорічної зустрічі молоді для нагадування про важливість освіти та свідчення правди. Це ті речі, які є інструментами для роззброєння країни-агресора, адже унеможливлюють поширення маніпуляції та дезінформації», – розповідає директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак.

Гасло «Вітру На-Дії»-2022 – «Разом у труднощах – разом в перемозі!». Цьогоріч зустріч молоді поділена на 4 тематичні блоки:

  1. «Я – українець» (Чим відомі наші співвітчизники в інших куточках світу. Чим та ким ми справді можемо пишатися? Які найвизначніші досягнення українців у культурі, мистецтві, спорті, бізнесі та інших сферах?);
  2. «Сила віри» (Як наша віра в Бога допомагає жити в теперішній час, отримувати відповіді на запитання і зберігати надію навіть в найтемніші часи. Практичні поради, які щоденно можна застосовувати у духовному житті. Досвід богопосвячених осіб, активних мирян та історії про те, як несподівано Бог може знайти тебе);
  3. «ВзаємоДія» (Як спільно вирішувати великі справи: волонтерство, робота, допомога, підтримка. Про волонтерський досвід у різних проєктах, найуспішніші кейси підтримки України, зокрема нашими друзями-поляками, різні рівні співпраці та комунікації заради кращого майбутнього);
  4. «Плани на сьогодні» (Спроба разом знайти відповіді, що робити тут і зараз, як бути корисним та реалізовувати себе навіть поза межами рідної країни).

Усі події заходу відбудуться на території Санктуарію Святого Івана Павла ІІ, який довгий час жив і працював у Кракові. Знаковим є те, що саме у цьому польському місті Папа Франциск зустрівся із двома мільйонами молодих людей на Світовому дні Молоді.

В умовах повномасштабної війни Краків став надійним прихистком для багатьох українців, тож символічно, що цьогоріч подія відбудеться саме в цьому місті, наголошує ідейник та співорганізатор заходу, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк: «”Вітер На-Дії” завжди старався мотивувати молодих людей до активної позиції в Церкві і суспільстві, до уважнішого ставлення до освіти та турботи про своє духовне життя. Тепер важливо дати надію – особливо тим, хто вимушено виїхав із України, – що їхнє майбутнє буде добрим та світлим, і що вони можуть формувати його власноруч. Також через цю подію ― голосно і символічно ― ми хочемо подякувати Польщі, молодим полякам, які проявили проактивну позицію, коли ми опинилися у складній ситуації. У різний спосіб вони підтримали українців і продовжують це робити донині».

«Вітер На-Дії» є НЕ комерційним проєктом, але в організаційних цілях потрібно зареєструватись, придбавши квиток. Частину виручених коштів спрямують на допомогу Збройним силам України.

Учасники, які не будуть присутніми у Кракові, зможуть безкоштовно долучитися онлайн. Водночас організатори забезпечують житлом усіх, хто братиме участь у зустрічі наживо.

Детальніше ознайомитися із програмою цьогорічної зустрічі та придбати квитки можна за покликанням.

Джерело: УКУ