Сміливі завжди мають щастя: ШЖК презентувала спецпроєкт з «Українським тижнем»

|
|
Сміливі завжди мають щастя: ШЖК презентувала спецпроєкт з «Українським тижнем»

Студенти-журналісти УКУ вже третій рік поспіль готують спецвипуск журналу «Український тиждень». У ньому вони публікують власні статті, над якими працюють в межах курсу «Друковані медіа». У цьогорічному виданні студенти ШЖК розмірковують над тим, якою буде Україна після перемоги.

Студенти ШЖК на презентації: Катерина Бортняк, Дмитро Гринишин, Анастасія Крупка, Ася Моголюк, Роксолана Бабій

Цьогоріч через зміни структурного виробництва видання вийшло в електронному форматі. Завантажити журнал безкоштовно можна на сайті Книгарні «Є».

Новий спецвипуск студентів об’єднаний відомим і промовистим висловом Івана Багряного – «Сміливі завжди мають щастя». Загалом до  видання долучилося 11 студентів Школи журналістики та комунікацій. Авторами спецвипуску стали і представники команди УКУ. Власними думками щодо постпереможної України поділилися проректор із питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович, декан Факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський, а також директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак.Обрана студентами тема спецвипуску неабияк актуальна, переконаний декан Факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський. Адже нині українці мають впевнено показувати світові, що вони готові до перемоги – не тільки морально, а й стратегічно.

«У студентів вийшов хороший випуск – він дихає відвагою, впевненістю, запалом, але разом з тим і спокоєм. Для такого результату потрібно добре відчувати під ногами ґрунт. І для України цим ґрунтом є моральні принципи і цінності, які тримають нас разом. Найголовнішим виявом такої моральної основи, як на мене, є солідарність – не тільки на рівні принципів, а й умінь. Гадаю, наша нація нині веде за собою весь світ і накриває його своєрідним моральним цунамі. Бо ми готові відстоювати свою майбутню перемогу до кінця – відповідально і відважно», – розповідає Володимир Турчиновський.

Декан Факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський

Читайте також: «За що відповідальна молодь?» – шукайте спецвипуск від «Тижня» та Школи журналістики і комунікацій

Нагадаємо, цьогорічний випуск спецпроєкту Школи журналістики та комунікацій УКУ і «Українського тижня» став уже третім. У 2020 році студенти презентували номер «За що відповідальна молодь», у 2021 – «Чому Україна переможе». Над цими виданнями магістри працювали разом з колишнім головним редактором «Тижня» Дмитром Крапивенком, який нині тимчасово призупинив викладання в УКУ через військову службу. Натомість менторкою студентів цьогоріч стала викладачка курсу «Друковані медіа» і заступниця головного редактора журналу Ольга Ворожбит.

«Цьогорічні першокурсники програми “Журналістика” чудово співпрацювали. Ми ділилися особистими контактами експертів, разом шукали теми, допомагали одне одному з публікаціями. Це дуже важливо, адже саме так працює редакція. Тема, яку обрали студенти, – “Якою буде Україна після перемоги” – зараз вкрай важлива, адже необхідно усвідомлювати, якої цілі ми хочемо. Тож роботи цього випуску – це своєрідний план і орієнтир, куди українці хочуть рухатися. Це візія майбутнього, яку готує молодь, що, власне, і творитиме наше майбутнє», – переконана Ольга Ворожбит.

Директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак та заступниця головного редактора журналу Ольга Ворожбит.

 

Цікаво, що кожен новий випуск логічно продовжує тему попередніх, запевняє директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрій Шестак. Першим питання, яке собі ставили студенти, було: «За що відповідальна молодь?», наскільки важливу роль для розвитку країни вона нині відіграє і які зміни вносить у звичний порядок денний. Наступним же, за 2 місяці до повномасштабного вторгнення, було твердження: «Чому Україна переможе». Саме твердження, а не питання, адже усі матеріали, які писали студенти в тогорічному номері спецвипуску, були покликані показати конкретні стійкі пункти, які уже є запорукою перемоги у війні. Тож те, що з точною, ще минулорічною, впевненістю у перемозі нині студенти розмірковують над майбутніми візіями, неабияк цінно, розповідає отець Андрій.

«Попри те, що Дмитро Крапивенко, з яким ми розпочали цей проєкт, нині захищає нас на фронті, я не мав жодного страху, що цьогорічний спецвипуск не вдасться. Надзвичайно вдячний Ользі Ворожбит за успішно перехоплену ініціативу та загалом всій команді “Тижня”, які навіть під час повітряних тривог та частих обстрілів столиці змогли допомогти і довести наш спільний випуск до логічного завершення. Нині ми можемо запропонувати суспільству якісний і справді цінний продукт. Великі компанії чи медіа не завжди мають час та ресурс, аби дати голос студентству. Натомість всі наші вже три випуски – майданчик саме для візій та думок молоді. Можливо, не остаточно професійно сформованих, занадто амбіційних чи вимогливих, але дуже важливих для суспільства думок», – розповідає отець Андрій Шестак.

Вам буде цікаво: Чому Україна переможе – студенти Школи журналістики та комунікацій презентували новий спецвипуск журналу «Український тиждень»

Окрім безпосередньо текстового наповнення, студенти опікувалися і візуальним складником випуску. Так, наприклад, студентка Школи журналістики та комунікацій УКУ Ася Моголюк разом з художником «Тижня» Андрієм Єрмоленком розробила концептуальну обкладинку видання. А для номеру Ася підготувала інтерв’ю з викладачем УКУ, сходознавцем Романом Назаренком.

«Насправді, ми підняли дуже важливу тему, про яку в просторі, на жаль, мало відомо – як говорити про Крим з дітьми. Очевидно, що ми повернемо Крим військовим шляхом. І використані наративи для дорослих – зрозумілі, однак як комунікувати з дітьми, аби не травмувати ціле покоління, яке вже виросло під час тимчасової окупації? Саме з цим і хотіли розібратися», – ділиться студентка.

Анастасія Крупка та Ася Моголюк

А студентка Школи Анастасія Крупка підготувала для спецвипуску одразу два матеріали. Дівчина вирішила розібратися, як працює оборонно-промисловий комплекс України, а також висвітлила історії з роботи реабілітаційного центру «Незламні».

«Українська незламність – це вміння постійно боротися та розвиватися, нарощуючи свій потенціал. У матеріалі про реабілітаційний центр я вирішила розповісти історії людей, більшість з яких, на жаль, втратили кінцівки, тож потребують протезування. Більша частина цього центру – військові. Протезисти розповідають, що ці люди, які тільки отримали протез і навчилися ним користуватися, одразу вирушають на фронт, бо розуміють, що повинні продовжувати свою справу. Історії кожної людини – дуже цінні та доводять, що український стрижень та національний дух просто неможливо зламати», – розповідає студентка.

Завантажити журнал безкоштовно можна на сайті Книгарні «Є».

Джерело: Факультет суспільних наук

Підготувала Анна Колісник

Фото Миколи Мотрука