Вчитися в УКУ та в Україні — це вчитися, коли на тебе дивиться весь світ: підсумки Дня відкритих дверей

|
|
Вчитися в УКУ та в Україні — це вчитися, коли на тебе дивиться весь світ: підсумки Дня відкритих дверей

В Українському католицькому університеті відбувся День відкритих дверей для майбутніх вступників.  Цьогоріч подія відбулася в оновленому онлайн-форматі. Абітурієнти мали змогу почути та поставити запитання про особливості освітнього процесу в УКУ: програму Світоглядного Ядрасуспільно орієнтоване навчанняформування кар’єрних траєкторій студентів тощо. Чому освіта важлива у контексті війни  розповідали запрошені промовці: проректори, викладачі, студенти та випускники УКУ.Подію організував Центр Абітурієнта УКУ. Анна-Юстина Турчиновська, керівниця Центру абітурієнта каже: «Для нас важливо було зробити День відкритих дверей і розказати нашим вступникам про УКУ, попри те, що у нас поки що немає точних деталей про вступну кампанію 2023. Ми поговорили про навчальні можливості з викладачами та працівниками УКУ, а також запросили поділитися своїми враженнями про залучення до таких можливостей наших студентів та випускників УКУ». 

Онлайн-трансляцію та запис події забезпечила Школа журналістики та комунікацій УКУ. Переглянути запис Дня відкритих дверей та усіх промовців можна за посиланням:

Проректор УКУ з академічних питань та інтернаціоналізації Дмитро Шеренговський каже, попри всі виклики війни університет продовжує жити: «Віра в те, що ми українці можемо самі для себе зробити добре – от це я вважаю за наш результат. Є виклики, пов’язані з відключеннями, але університетське містечко УКУ живе. Ми, як той фенікс, що постійно підіймається. Ми творимо академічне середовище. Вчитися в УКУ та в Україні – це вчитися в тих умовах, коли на тебе дивиться весь світ. Перебувати у студентському містечку означає поєднувати життя та волонтерство і також свідчити на весь світ. Це багато відповідальності, але, в першу чергу, це велике служіння народу України», – переконаний  Дмитро Шеренговський

Проректор УКУ з академічних питань та інтернаціоналізації Дмитро Шеренговський

Галина Процик, керівниця відділу міжнародних академічних зв’язків розповіла про широку мережу партнерства УКУ: «Україна стала епіцентром глобальної академічної підтримки та солідарності. УКУ створив мережу солідарності і партнерства, до якої входять партнери із 40 університетів 20 країн світу. Всі зараз розуміють, що Україна  це лабораторія глобальних змін. Тож на міжнародній моделі ООН звучить голос України, голос Українського католицького університету. Це інтеграція у міжнародну академічну спільноту». 

Про інтеграцію волонтерства у навчальні програми, розповіла Софія Опацька, проректорка зі стратегічного розвитку: «Ми хочемо бути університетом, де наші студенти стають не лише кращими професіоналами, а й кращими людьми. Наш університет започатковує дуже багато традицій у нашому суспільстві, наприклад, благодійність. Ми хочемо поєднати в  УКУ два процеси — волонтерства і навчання. Для нас дуже важливо, щоб волонтерство відповідало запитам суспільства. Наше завдання – зрозуміти, як університету попрацювати із цими запитами, включити це в навчальний курс і дозволити практикувати».

Проректорка зі стратегічного розвитку Софія Опацька.

Роман Назаренко, викладач курсу на програмі Світоглядного ядра розповів про особливості програми: «Світоглядне Ядро покликано закривати запит міждисциплінарності. Так, наші студенти краще пізнають своїх колег із інших факультетів. Але глобально – це можливість розширювати свій кругозір. Часто, це унікальні можливості, предмети, які вони навряд чи могли б почути в рамках своїх програм. Ці предмети є на вибір студента. Важливо, що не ми обираємо за студента, вони обирають курси для душі. На цих курсах ми намагаємось говорити простими слова про складні речі. Але наші студенти – це люди, які не хочуть сприймати слова на віру, їм потрібні факти. І не лише в питаннях релігії, а також у глобальних трансформаційних процесах. Тому важливо критично, часом через жарти, доходити до важливих відповідей сучасності».

Софія Опацька, проректорка зі стратегічного розвитку та Роман Назаренко, викладач курсу на програмі Світоглядного ядра

Під час Дня відкритих дверей відбулося також знайомство з факультетами, яких в УКУ є п’ять.

Філософсько-богословський факультет 

«Мало знати щось сьогодні, треба вміти ці знання застосовувати на практиці, вміти комунікувати. Студенти мають величезний потенціал і важливо його розвинути», – переконаний Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультету.

Гуманітарний факультет 

«Ціль наших трьох програм “Artes Liberales” – історія, філологія, культурологія –  виростити такого спеціаліста, який не боїться вийти за межі своєї вузької мушлі. Студенти мають спільні дискусії та семінари, мають змогу багато брати один в одного», — зазначив декан Гуманітарного факультету Андрій Ясіновський.

Декан Гуманітарного факультету Андрій Ясіновський

Факультет прикладних наук

«Ми даємо можливості для наших студентів. Молодим людям важливо у цих можливостях обрати найкращий шлях для себе, щоб знайти друзів, партнерів, навчитися спілкуватися», – каже декан Факультету прикладних наук Ярослав Притула. 

Факультет наук про здоров’я

«Здоров’я – не лише відсутність хвороб, а й стан повного добробуту. Спеціалісти в цій сфері оперативно реагують на проблеми та допомагають вирішити їх. Підтримка – це основа нашої діяльності. І, якщо психологи допомагають із особистими потребами, то соціальні працівники допомагають інтегруватися у суспільство та стати його частиною»,  – ділиться деканка Факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах.

Факультет суспільних наук

«Ми зараз думаємо про майбутню відбудову України. Для нас важливо навчити студентів УКУ думати про спільне створення проєктів розвитку країни. Міждисциплінарність та міжнародність стають головними напрямами розвитку у світі. Тому нам важливо виводити студентів до практичних завдань, щоб вони не росли в тепличних умовах, а вміли реагувати на практичні потреби в суспільстві», –  зазначив декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський.

Декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський.

Професійність, відповідальність, бажання навчатись нового, а також наявність «м’яких навичок», які підсилюватимуть все це – те, чого очікують від випускників УКУ роботодавці.

Керівниця БО «Фонд Карпінських», жертводавиця УКУ Марія Карпінська розповідає: «Ми започаткували програму “Моя перша стипендія”, де розвиваємо “м’які навички” у підлітків – бажання постійно розвиватися, бути відкритим, вирішувати конфлікти, критичне мислення. Студенти УКУ – це люди, з якими працюють багато спеціалістів та викладачів. Віримо, що у майбутньому саме ці студенти будуть щасливими та зреалізованими. І саме такі люди зможуть допомогти іншим. УКУ для нас – це співучасть з іншими меценатами, які теж мають ціль, щоб майбутнє нашої держави було в руках свідомих людей», – каже Марія Карпінська.

Керівниця відділу студентської кар’єри Марта Тиченко та керівниця БО «Фонд Карпінських», жертводавиця УКУ Марія Карпінська

Підписуйтесь на новини Центру Абітурієнта УКУ, щоб дізнаватись про майбутні події  https://ucu.icube.tools/p/form/5331jq0fb7

Також підписуйтесь на телеграм вступників Школи журналістики та комунікацій, щоб дізнаватись про майбутні події https://t.me/+XvVrHqO2uIMzZDU6