Альберто Каїро :: «Функціональне мистецтво»

|
|
Альберто Каїро :: «Функціональне мистецтво»

Альберто Каїро. Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації / переклад з англ. Л. Белея за ред. Р. Скакуна. Львів: Видавництво Українського католицького університету 2017. xviii + 350 с.

ISBN 978-966-2778-75-5

Книга, видана за підтримки mymedia.org.ua, є першим україномовним навчально-наочним посібником з інфографіки та візуалізації даних. Завдяки поєднанню теорії та практики і яскравим прикладам книжка вчить візуалізувати будь-яку інформацію просто і зрозуміло, а також краще орієнтуватися в сучасному друкованому та інтернетному інформаційному дизайні.

Зараз я сформулюю тезу, що має головне значення для цієї праці: візуалізацію варто розглядати як технологію. Це може звучати дивно. Коли хтось у буденній розмові згадує про технологію, ми, як правило, одразу думаємо про якісь механізми: mp3-плеєри, автомобілі, холодильники, електричні зубні щітки, газонокосарки, комп’ютери. Та що спільного в цих пристроїв? Маю на увазі, не у фізичному плані, а в їхній суті.
1. Вони – продовження нас самих. Канадський медійний мислитель Маршалл Мак-Луен першим сформулював цю ідею ще півстоліття тому. За допомогою газонокосарки ми можемо доглядати моріжок, не працюючи голими руками. Електрична зубна щітка вичищає найменші закутки між зубами, куди годі було б дістатися зубочисткою, яка, втім, теж технологія – уривок зі вступу до книги.

У вересні 2017 року видання отримало відзнаку “Найкраща книга року” 24 Форуму Видавців у номінації “Навчальна, довідкова, професійна література”.

Презентація книги відбулася 20 травня 2017 року в рамках Книжкового Арсеналу в Києві.

Презентація у Мистецькому Арсеналі

Інтерв’ю з Альберто Каїро – “Ще багато потрібно зробити, щоб підвищити візуальну грамотність аудиторії” (Читомо), розмовляла Анастасія Івашина.

Інтерв’ю з науковим редактором перекладу Анатолієм Бондаренком – “Дані нам: як великі цифри змінюють журналістику” (Platfor.ma), розмовляв Дмитро Василюк.