В 2014 році Магістерська програма з медіакомунікацій Українського католицького університету спільно з Deutsche Welle Akademie започаткувала Школи громадської активності MediaStream.  

MediaStream – це платформа для активних, небайдужих людей із чіткою громадянською позицією і яскравими ідеями. Вміння працювати з медійними ресурсами, просувати свою ідею є надзвичайно важливим етапом досягнення мети. Тому наші тренери діляться своїм досвідом роботи в інтернеті, вмінням працювати з цільовою аудиторією. Крім того, дуже цінним є спілкування з активістами з різних міст України. А що є важливішим за цікаві знайомства і новий досвід?

Вже відбулося три школи – 22-25 вересня, 10-13 листопада та 9-12 грудня.

45 проектів від 50 учасників з усієї України були презентовані в Українському католицькому університеті.

Наші тренери:

БЕКТУР ІСКЕНДЕР –медіатренер Deutsche Welle Akademie, відомий блогер, онлайн-журналіст із Киргизстану, засновник одного з найбільших новинних сайтів у Киргизькій республіці − Kloop.kg, президент та головний редактор Kloop Media Foundation. Засновник інноваційної школи журналістики Kloop, яка є центром виховання нового покоління журналістів у Киргизстані. Автор молодіжного телевізійного ток-шоу Neboskryob (Національне телебачення у Киргизькій республіці).

ОТАР ДОВЖЕНКО– український журналіст, медіаексперт, відомий блогер, викладач Школи журналістики та медіакомунікацій гуманітарного факультету Українського католицького університету. У минулому – заступник шеф-редактора групи видань «Телекритика»; головний редактор сайту «Телекритика», керівник проекту «Медіаграмотність» (MediaSapiens).

РОМАН ЗАЯЦЬ –експерт із радіомовлення, медіатренер, журналіст. Засновник та керівник «MJoyRadio».Тренер та керівник «Ukrainian-Polish RadioSchool». Гостьовий викладач-експерт програми з медіакомунікацій Школи журналістики УКУ. У минулому – засновник та генеральний директор радіостанції «РадіоМан» (Львів), програмний продюсер радіомережі «RMF Media Group» (Україна, Польща), директор «FM Галичина».

Перша школа громадської активності MediaStream відбулася 22-25 вересня 2014 року.

Вона об’єднала 15 учасників з Чернівців, Львова, Рівного, Сум, Харкова, Херсона.

Учасники І Школи і гості, запрошені до дискусії
Майстер-клас Отара Довженка

Переможцями були визнані проекти киянина Андрія Приймаченка «Від творців борщу: що українці зробили для світу», сумчанина Дмитра Тищенка з розвитку інтернет-телебачення на Сумщині “Суми LIVE“та харків’янки Катерини Коваль з проектом «New Ukrainians». Окремим призом було відзначено Володимира Хильчука з Рівного за проект професійного блогу про здоров’я MedBlog.in.ua.

Переможці І Школи – Дмитро Тищенко, Андрій Приймаченко, Володимир Хильчук та Катерина Коваль

Цікавість викликала і дискусія «Громадський активіст, професійний журналіст і влада: форми взаємодії» за участі медіаменеджера Оксани Панасівської, журналіста Богдана Кутєпова, медіаексперта і керівника Могилянської школи журналістики Євгена Федченка та Андрія Москаленка, директора департаменту Львівської міської ради, що відбулася в завершальний день школи.

Гості І Школи – Богдан Кутєпов, Євген Федченко та Оксана Панасівська.

Більше фото ви можете знайти на Facebook.

Публікації:

 1. Дмитро Тищенко, «Суми LIVE»: «Продовжити роботу після припинення активних дій у місті – оце був виклик!» – розмовляла Євгенія Резниченко
 2. MediaStream: нова платформа для медіаактивістів. Анна Романдаш для European Journalism Observatory.
 3. Планшет як зброя: що нового несе молоде покоління медіаактивістів. Наталя Єрьоменко для lab.platfor.ma
 4. Богдан Кутєпов: «Журналіст – це дзеркало. Не робіть фігню – я не буду її показувати». Анна Стукало для Galinfo.com.ua
 5. Бектур Іскендер: «Журналістика не може вирішити всіх проблем в країні». Записала Анна Романдаш.
 6. Бектур Іскендер із Киргизстану: Через події в Україні Росія взялася на мою країну. Розмовляла Ірина Андрейців для MediaSapiens.
 7. Не боятися називати речі своїми іменами, – вчили молодих активізмів на школі громадської активності MediaStream, ucu.edu.ua

Другу школу громадської активності MediaStream  ми проводили 10-13 листопада  2014 року. Були представлені 16 проектів зі Львова, Києва, Ірпеня, Луцька, Полтави, Кіровограда, Сум, Калуша, Первомайського.

Учасниці ІІ Школи – студентки Магістерської програми з медіакомунікацій Наталя Патрікєєва і Аліна Смутко
Майстер-клас Бектура Іскендера

Найкращими назвали проекти киянки Юлії Салій – «Хмарочос. Київський міський журнал», сумчанина Максима Чворди з серією програм для громадського телебачення «Суми LIVE» та Інни Грищенко з Ірпеня з проектом «ADVOHUB».

Переможці та тренери ІІ Школи

Заключний день школи приніс цікаву дискусію – «Етика професійного журналіста та громадського активіста в часи української кризи». У обговоренні взяли участь шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова, журналіст та редактор Олексій Мустафін і блогер Сергій Іванов. До них доєднався постійний гість заходів Школи журналістики УКУ – Євген Федченко.

Гості завершального дня – Сергій Іванов, Наталя Лигачова, Олексій Мустафін та Євген Федченко

Більше фото ви можете знайти на Facebook сторінці програми.

Публікації:

 1. Журналіст повинен називати речі своїми іменами. Анна Стукало для MediaSapiens.
 2. Українські журналісти дотримуються стандартів лише формально, – Наталя Лигачова. Записала Наталя Патрікєєва.

З 9 по 12 грудня тривала Третя школа громадської активності MediaStream.

Учасники з Острога, Харкова, Львова, Полтави, Луцька, Іллічівська, Черкас та Запоріжжя презентували 14 проектів.

Учасники і гості Школи
Майстер-клас Романа Зайця. Поринаємо в світ інтернет-радіо.
Представниця Академії Deutsche Welle Олена Пономаренко

Переможцями школи стали Тетяна Столярова з Харкова з проектом «Харків Мобілізаційний», Яніна Загурська з Острога з освітньо-розважальним проектом «Selo», Герман Гошкадор зі Львова з проектом інтернет-каналу «Культурна еволюція», полтавчанин Роман Повзик з інтернет-проектом «Magnum Opus» та Ольга Ріго з Миколаєва з проектом «Save Peace in Ukrainе: Please Act Now».

Автори найкращих проектів ІІІ Школи – Тетяна Столярова, Яніна Загурська, Герман Гошкадор, Роман Повзик і Ольга Ріго

Гості ІІІ Школи – журналіст 5 каналу Азад Сафаров, блогер Роман Шрайк, медіаюристка Тетяна Котюжинська та виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк говорили про виклики та відповідальність, що стоять перед громадськими активістами та професійними журналістами.

Гості Школи – Тетяна Котюжинська, Оксана Романюк, Азад Сафаров і Роман Шрайк. Дискусія вийшла дуже жива і емоційна)

Більше фото ви можете знайти на Facebook.

Публікації:

 1. From MediaStream with love. Катерина Комолова для theview.jlab.com.ua.
 2. ІІІ Школа MediaStream: Чотири дні натхнення. Катерина Комолова для jlab.com.ua.
 3. «MediaStream»: революція в Кригизстані, акредитація ДНР та тролінґ над політиками. Роман Повзик у блозі на poltava.to.
 4. Журналістика і громадський активізм у нестерильних умовах. Марина Довженко для MediaSapiens.