В 2014 році Магістерська програма з медіакомунікацій Українського католицького університету спільно з Deutsche Welle Akademie започаткувала Школи громадської активності MediaStream.
MediaStream – це платформа для активних, небайдужих людей із чіткою громадянською позицією і яскравими ідеями. Вміння працювати з медійними ресурсами, просувати свою ідею є надзвичайно важливим етапом досягнення мети. Тому наші тренери діляться своїм досвідом роботи в інтернеті, вмінням працювати з цільовою аудиторією. Крім того, дуже цінним є спілкування з активістами з різних міст України. А що є важливішим за цікаві знайомства і новий досвід?
Вже відбулося три школи – 22-25 вересня, 10-13 листопада та 9-12 грудня.
45 проектів від 50 учасників з усієї України були презентовані в Українському католицькому університеті.
Наші тренери:
БЕКТУР ІСКЕНДЕР –медіатренер Deutsche Welle Akademie, відомий блогер, онлайн-журналіст із Киргизстану, засновник одного з найбільших новинних сайтів у Киргизькій республіці − Kloop.kg, президент та головний редактор Kloop Media Foundation. Засновник інноваційної школи журналістики Kloop, яка є центром виховання нового покоління журналістів у Киргизстані. Автор молодіжного телевізійного ток-шоу Neboskryob (Національне телебачення у Киргизькій республіці).
ОТАР ДОВЖЕНКО– український журналіст, медіаексперт, відомий блогер, викладач Школи журналістики та медіакомунікацій гуманітарного факультету Українського католицького університету. У минулому – заступник шеф-редактора групи видань «Телекритика»; головний редактор сайту «Телекритика», керівник проекту «Медіаграмотність» (MediaSapiens).
РОМАН ЗАЯЦЬ –експерт із радіомовлення, медіатренер, журналіст. Засновник та керівник «MJoyRadio».Тренер та керівник «Ukrainian-Polish RadioSchool». Гостьовий викладач-експерт програми з медіакомунікацій Школи журналістики УКУ. У минулому – засновник та генеральний директор радіостанції «РадіоМан» (Львів), програмний продюсер радіомережі «RMF Media Group» (Україна, Польща), директор «FM Галичина».
Перша школа громадської активності MediaStream відбулася 22-25 вересня 2014 року.
Вона об’єднала 15 учасників з Чернівців, Львова, Рівного, Сум, Харкова, Херсона.


Переможцями були визнані проекти киянина Андрія Приймаченка «Від творців борщу: що українці зробили для світу», сумчанина Дмитра Тищенка з розвитку інтернет-телебачення на Сумщині “Суми LIVE“та харків’янки Катерини Коваль з проектом «New Ukrainians». Окремим призом було відзначено Володимира Хильчука з Рівного за проект професійного блогу про здоров’я MedBlog.in.ua.

Цікавість викликала і дискусія «Громадський активіст, професійний журналіст і влада: форми взаємодії» за участі медіаменеджера Оксани Панасівської, журналіста Богдана Кутєпова, медіаексперта і керівника Могилянської школи журналістики Євгена Федченка та Андрія Москаленка, директора департаменту Львівської міської ради, що відбулася в завершальний день школи.

Більше фото ви можете знайти на Facebook.
Публікації:
- Дмитро Тищенко, «Суми LIVE»: «Продовжити роботу після припинення активних дій у місті – оце був виклик!» – розмовляла Євгенія Резниченко
- MediaStream: нова платформа для медіаактивістів. Анна Романдаш для European Journalism Observatory.
- Планшет як зброя: що нового несе молоде покоління медіаактивістів. Наталя Єрьоменко для lab.platfor.ma
- Богдан Кутєпов: «Журналіст – це дзеркало. Не робіть фігню – я не буду її показувати». Анна Стукало для Galinfo.com.ua
- Бектур Іскендер: «Журналістика не може вирішити всіх проблем в країні». Записала Анна Романдаш.
- Бектур Іскендер із Киргизстану: Через події в Україні Росія взялася на мою країну. Розмовляла Ірина Андрейців для MediaSapiens.
- Не боятися називати речі своїми іменами, – вчили молодих активізмів на школі громадської активності MediaStream, ucu.edu.ua
Другу школу громадської активності MediaStream ми проводили 10-13 листопада 2014 року. Були представлені 16 проектів зі Львова, Києва, Ірпеня, Луцька, Полтави, Кіровограда, Сум, Калуша, Первомайського.


Найкращими назвали проекти киянки Юлії Салій – «Хмарочос. Київський міський журнал», сумчанина Максима Чворди з серією програм для громадського телебачення «Суми LIVE» та Інни Грищенко з Ірпеня з проектом «ADVOHUB».

Заключний день школи приніс цікаву дискусію – «Етика професійного журналіста та громадського активіста в часи української кризи». У обговоренні взяли участь шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова, журналіст та редактор Олексій Мустафін і блогер Сергій Іванов. До них доєднався постійний гість заходів Школи журналістики УКУ – Євген Федченко.

Більше фото ви можете знайти на Facebook сторінці програми.
Публікації:
- Журналіст повинен називати речі своїми іменами. Анна Стукало для MediaSapiens.
- Українські журналісти дотримуються стандартів лише формально, – Наталя Лигачова. Записала Наталя Патрікєєва.
З 9 по 12 грудня тривала Третя школа громадської активності MediaStream.
Учасники з Острога, Харкова, Львова, Полтави, Луцька, Іллічівська, Черкас та Запоріжжя презентували 14 проектів.



Переможцями школи стали Тетяна Столярова з Харкова з проектом «Харків Мобілізаційний», Яніна Загурська з Острога з освітньо-розважальним проектом «Selo», Герман Гошкадор зі Львова з проектом інтернет-каналу «Культурна еволюція», полтавчанин Роман Повзик з інтернет-проектом «Magnum Opus» та Ольга Ріго з Миколаєва з проектом «Save Peace in Ukrainе: Please Act Now».

Гості ІІІ Школи – журналіст 5 каналу Азад Сафаров, блогер Роман Шрайк, медіаюристка Тетяна Котюжинська та виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк говорили про виклики та відповідальність, що стоять перед громадськими активістами та професійними журналістами.

Більше фото ви можете знайти на Facebook.
Публікації:
- From MediaStream with love. Катерина Комолова для theview.jlab.com.ua.
- ІІІ Школа MediaStream: Чотири дні натхнення. Катерина Комолова для jlab.com.ua.
- «MediaStream»: революція в Кригизстані, акредитація ДНР та тролінґ над політиками. Роман Повзик у блозі на poltava.to.
- Журналістика і громадський активізм у нестерильних умовах. Марина Довженко для MediaSapiens.