ІІ Міжнародний Студентський Медіасимпозіум’2015 «Переосмислення медій як протидія пропаганді» відбувся у Львові 26–27 березня 2015 року.

ВІДКРИТТЯ

ІІ Міжнародний студентський Медіасимпозіум СМС’2015 розпочав свою роботу 26 березня. На відкритті вітальне слово сказали отець-ректор УКУ о. Богдан Прах, керівниця Магістерської програми з медіакомунікацій Вікторія Романюк, представниця проекту MyMedia Наталія Доманська.

Гість СМС – британський журналіст Пітер Померанцев говорив про те, як нформаційна війна стала одним з ключових понять 201-2015 рр.

Виступ кіноут-спікера Симпозіуму Пітера Померанцева можна повністю подивитися на Youtube каналі Школи журналістики УКУ.

Учасниця СМС Галина Будівська з MediaSapiens оперативно написала матеріал про відкриття Симпозіуму, в передала основний меседж Пітера – в умовах інформаційної війни слід захищати інформаційний простір, покращувати соціальну політику та будувати власні інформаційні операції, добре розуміючи цільову аудиторію.

РОБОТА В ПАНЕЛЯХ

33 проекти учасників з України, Польщі та Великобританії були представлені в рамках двох панелей: «Медіакритика та журналістика в умовах кризи» та  «Пропаганда: від осмислення до спротиву».

Публікації, які жюрі у складі Вікторії Романюк, Євгена Федченка та Діани Дуцик визнало найцікавішими і найбільш актуальними будуть опубліковані в Наукових записках Українського католицького університету та ряді інтернет-видань.

Вже побачили світ такі матеріали:

Информационная война: 5 мифов о терроризме” Євгенії Резниченко (Український католицький університет)

Універсальний журналіст – воєнний журналіст: проблеми та виклики медійного суспільства” Діани Олендр (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича)

Громадський контроль ЗМІ: реальний стан та перспективи” Наталі Патрікєєвої (Український католицький університет)

Образ війни на Донбасі в документальних стрічках “Вавилона 13” Наталії Ревко (Український католицький університет)

Комп”ютерні ігри як територія пропаганди” Наталі Шевяхової (Український католицький університет)

Сепаратистськиі медіа на Луганщині: хто, звідки, як і чому” Олесі Василець (Національний університет “Києво-Могилянська Академія”)

“Медійне представлення концепту “Новоросія”. Аналіз медіаматеріалів про об”єднання “ДНР” та “ЛНР” у “конфередацію Новоросія” Галини Будівської (Національний університет “Києво-Могилянська Академія”). Опубліковано у видання: Наукові записки УКУ, число VII , серія “Журналістика. Медіакомунікації”, вип.1. – Львів,2015.- С.119-125

“Пропаганда війни в українських та російських друкованих ЗМІ” Олени Чуранової (Національний університет “Києво-Могилянська Академія”). Опубліковано у видання: Наукові записки УКУ, число VII , серія “Журналістика. Медіакомунікації”, вип.1. – Львів,2015.- С.169-178

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ ТЕЛЕКРИТИКИ

26 березня Діана Дуцик презентувала дослідження “Російська пропаганда-2014: тенденції, підсумки, вплив на українське суспільство”. Це дослідження було проведено ГО “Телекритика”.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ

Одним з найяскравіших моментів Медіасимпозіуму стала презентація книги “Nothing is true and everything is possible”  Пітера Померанцева. Школа журналістики вже до осені планує випустити український переклад книги, який здійснює один з найкращих перекладачів України – Андрій Бондар. На СМС Пітер презентував оригінальну версію.

Відеоверсія презентації книги та розмови модератора Євгена Федченка з Пітером Померанцевим також доступна на нашому Youtube каналі.

Презентація надихнула Галину Будівську на матеріал для MediaSapiens.

Сам Пітер в інтерв”ю нашій студентці Анні Романдаш розповів, що книга частково стосується і нас: “Україна з’являється у книзі як частина медіареальності. У російській реальності Україна – це хаос. Це, наприклад, війна на Донбасі, про яку й натяку не було протягом усієї української незалежності, і яку породила пропаганда, що стала реальністю. Усі засоби, які Росія використовує всередині країни, вона використовує і закордоном.”

До речі, були визначені найкращі рецензії на книгу. Їх автори – Євгенія Резнніченко та Дмитро Єгоров – отримали в подарунок примірники “Nothing is true and everything is possible” з автографами автора.

КРУГЛИЙ СТІЛ

27 березня відзвучав фінальник акорд Симпозіуму – круглий стіл на тему “Боротьба з пропагандою та виклики для свободи слова”. У розмові, яку модерувала Діана Дуцик, взяли участь головна редакторка “ВВС Україна” Ніна Кур’ята, заснупниця головного редактора KyivPоst Катерина Горчинська та директор Могилянської школи журналістики, журналіст-міжнародник Євген Федченко.

Запис круглого столу до вашої уваги на Youtube.

Більше про круглий стіл можна прочитати в матеріалі Марини Дорош (MediaSapiens)

Студенти Магістерської програми з медіакомунікацій поговорили з гостями круглого столу. Анна Романдаш і Вероніка Тихонова взяли інтерв’ю у Євгена Федченка, а Олег Твердь і Христина Малиш – у Ніни Кур”яти.

Наші партнери з MyMedia слідкували за тим, як про СМС у соціальних мережах. День перший і день другий викликали пожвавлення на Facebook.

А Руслан Герасименко написав про Симпозіум для Європейської обсерваторії журналістики.

Більше фото з СМС – на сторінці Магістерської програми з медіакомунікацій у Facebook.