«Росіяни отримають найбільшу користь від своєї поразки, бо тоді вони матимуть шанс стати нормальною та вільною нацією», — Андрій Костюк

|
|
«Росіяни отримають найбільшу користь від своєї поразки, бо тоді вони матимуть шанс стати нормальною та вільною нацією», — Андрій Костюк

Як війна впливає на націю та її майбутнє? — про це студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ поговорили з Андрієм Костюком, адвокатом, викладачем кафедри філософії Українського католицького університету та Бізнес-школи УКУ. 

Андрій Костюк, адвокат, викладач кафедри філософії Українського католицького університету та Бізнес-школи УКУ

Подаємо декілька тез із розмови:

— Найдраматичнішою і найважливішою подією в історії будь-якої нації є війна, особливо війна з сильним ворогом, що загрожує існуванню нації.

— Жодна нація не може бути готова до війни, а тим паче осягнути її наслідки.

— Тільки божевільна людина може почати війну, знаючи її реальну ціну. Та, на жаль, такі люди все ще з нами сьогодні і це велика трагедія для людства.

— Метою росії є знищення нашої державності. Якщо ми здамося, то України більше не буде.

— Паралелі між Гітлером і путіним очевидні. Ідеологія сьогоднішньої росії дуже схожа на нацистську Німеччину. Російський світ — це не що інше, як lebensraum (територія життя) нацистів.

— путін вважав, що йому потрібно ще 40 млн слов’янського населення, інакше він не зможе контролювати свою територію

— Вже десятиліттями ніхто не сприймає всерйоз те, що сказав путін. Це була велика помилка Європи та цивілізованого світу. І тепер ми бачимо її результати.

— У 2014 році було набагато легше зупинити путіна, ніж зараз. Україна має робити це сама, в той час як є захисним щитом усього цивілізованого світу.

— Після кожної великої війни у ​​нас формується новий порядок. Кожне століття в історії починаються після великих подій, більшість з яких — війни.

— Як росія може мати постійне місце в Раді Безпеки ООН, якщо вона є одним із найбільших агресорів у сучасному світі? Це не те, на що має спиратися світовий порядок.

— Кінець росії та її статусу наддержави неминучий аж до денуклеаризації ( зменшення або ліквідації ядерної зброї) в майбутньому.

— росія ніколи не визнавала звірств радянського режиму з боку Сталіна та комуністичної партії загалом. Вони завжди заперечували свою провину за це.

— росія отримає найбільшу користь від своєї поразки. Бо вони матимуть шанс стати нормальною та вільною нацією