“(Не)жива комунікація”: авторський фотопроєкт Тараса Курилка

|
|
“(Не)жива комунікація”: авторський фотопроєкт Тараса Курилка

Фотографія — швидкий, мобільний та вибуховий медіум. Медіум-спалах. Вона здатна стати хвилюючим образом, не чекаючи, допоки час вляжеться, відстоїться, допоки дозріє дистанція для поглибленого, повільного осмислення та узагальнення. Тож не випадково, що за часів історичних потрясінь та воєн, саме фотографія виходить на перший план. Сьогодення, яке ми проживаємо та гостро переживаємо, несе саме таку „печатку часу“.

(НЕ)ЖИВА КОМУНІКАЦІЯ

АВТОРСЬКИЙ ФОТОПРОЄКТ
Львів
Місто, що уберігає свою культурну спадщину
переглянути фото
Чернівці
Місто, що прощається із радянщиною
переглянути фото
Київ
Столиця, що оговталась від ракетного удару
переглянути фото
Попередній слайд
Наступний слайд

Світ зітканий з повідомлень, які передаємо і зберігаємо. 294 дні лютого розповідають про іншу реальність в об`єктах довкола себе.

Фотопроєкт
«(Не)жива комунікація»це у першу чергу спостереження змін у міських середовищах після 24 лютого 2022 року. Основний меседж у світлинах доноситься крізь перспективу неживих об`єктів міської інфраструктури, які змінили, або ж проявили зовсім іншу форму сприйняття після повномасштабного вторгнення.

Іноді ця форма перцепції є навмисно змінена людиною. Деякі пам`ятки та об`єкти отримують додатковий захист задля того, аби бути збереженими у майбутньому, інші ж навпаки – демонтуються задля того, аби середовище відповідало сучасному українському контексту. Так само як і деякі елементи встановлюються, чи демонтуються, щоб сприяти безпеці (життю) громадян в умовах війни. Звідси й виникає необхідність винесення частки (не) за дужки у назві фотопроєкту, адже як і «живе» так і «неживе» доповнює одне одного та здійснює свою комунікацію.

Фотопроєкт охоплює три міста: Львів, Чернівці та Київ. Кожне має індивідуальне пережиття війни, спільну позицію та свою візуальну мову.


ФОТОГАЛЕРЕЯ